Počtvrté se Toi Toi Cup o body pojede v Rýmařově

Prestižní domácí seriál Toi Toi Cup se rozjel v rychlém tempu, ještě neuběhly ani tři týdny od jeho startu v Mladé Boleslavi a již je tu čtvrtý díl, který se pojede v sobotu 16. října v Rýmařově. A účast bude opět hojná, přihlášeno je 356 jezdců a závodnic, kromě nepočetněji zastoupených českých krosařů budou na startu závodníci a závodnice z Polska, Slovenska, Rakouska, Maďarska, Belgie a Švýcarska.

Přestože se již občas připomene zima, tak na víkend je opět předpověď teplá. "Na sobotu, co víme, tak má svítit slunečno. Proto si myslím, že i ve čtvrtém pohárovém dějství se bude prášit," říká za pořadatele z Cycloracing team Rýmařov ředitel závodu Petr Chaloupka.

V Rýmařově se cyklokros jezdí již dlouho, ale až v minulé sezoně tam měl svoji premiéru mezinárodní závod 2. kategorie UCI zařazený do Toi Toi Cupu pro kategorie muži, ženy, junioři a juniorky. Letos se tedy česká elita a zahraniční jezdci na okruh dlouhý 2960 metrů postaví opět, pro kategorie žáci, žákyně, kadeti a kadetky je to pak závod národní.

"Okruh je postaven víceméně po louce, ale neustále nahoru a zase dolu. Roviny je na trati minimálně, prakticky pouze cílová rovinka. Dnes dokončujeme přípravu tratě, zítra již jen doladíme nějaké detaily na tréninky. Zajímavostí je, že na okruhu využíváme šikmý svah po vrstevnici, což na českých okruzích často vidět není. A výhodné pro diváky je to, že se jede městském areálu, pět set metrů od centra města," dodává Petr Chaloupka.

O den později v neděli 17. října se poté v Jeseníku pojede letošní první "malý" Toi Toi Cup pro mládežnické kategorie. Okruh je postaven v areálu bývalých kasáren a také je prakticky celý natažen na louce. Jedno místo je tam blátivější, ale jinak se jede po trávě.


< Zpět

Partneři

close
detail