Další soustředění v Táboře

První dva vrcholy cyklokrosové sezony se pro české jezdce rychle blíží. Již 6. – 7. listopadu se pojede mistrovství Evropy v nizozemském Col du Vam a o týden později přijde na řadu závod Světového poháru v Táboře. A právě tam sezvali reprezentační trenéři Petr Klouček a Petr Dlask mladé jezdce kategorií juniorů a U23 na čtyřdenní soustředění.

„Chceme stmelit kolektiv, ale především kvalitně potrénovat a seznámit se s tratí Světového poháru a hlavně je to poslední tréninkový kemp před mistrovství Evropy,“ řekl Petr Klouček, který prý tréninkový proces konzultuje s Petrem Dlaskem. „Já jezdím více s klukama a on se stará více  o ženy, ale v terénu máme tréninky společné,“ pokračoval Klouček.

Do Tábora přijeli junioři Adam Seeman, Václav Ježek, Filip Samec, Jakub Kuba, Maximilian Kerl a Patrik Černý, juniorky Vanda Dlasková, Kateřina Hladíková, Karla Nováková a Barbora Jeřábková. Z žen kategorie U23 je v Táboře Kristýna Zemanová a ze stejné kategorie mužů Matěj Stránský, Jakub Říman, Pavel Jindřich a Matyáš Fiala.

Tréninkové kilo metry polykají jezdci na silnici i v terénu. „Jezdíme na silnici společně, ale holky mívají dávky kratší. Kluci jeli v pondělí 60 km, holky 45 km, dnes s námi jel i Michael Boroš a kluci jeli 85 km a holky 60 km, odpoledne byli všichni v terénu. Zítra je hlavní trénink dopoledne v terénu a odpoledne čeká další dávka na silnici 70 resp. 50 km,“ naznačil co závodníci absolvují Petr Klouček.

Zatím se prý všichni staví do tréninku s elánem. „Ale po prvním soustředění vím, že přichází únava a potom elán opadá. Všichni jsou zvyklí trénovat jednofázově a málokdo trénuje čtyři dny za sebou,“ poukazuje na realitu český reprezentační trenér a přidal jednu historku z ranní rozcvičky. „Přidal se k nám chlupatý chrt s celou skupinou závodil. Vždy je všechny předběhl, počkal na ně, zaštěkal a zase běžel dál.“


< Zpět

Partneři

close
detail