Petr Dlask oslavil pětačtyřicátiny

Současný asistent reprezentačního trenéra Petr Dlask oslavil  ve středu své pětačtyřicáté narozeniny. Závodit na kole začal v patnácti letech v Sokole Holé Vrchy u Ladislava Kubína a o tři roky později se stal poprvé juniorským mistrem republiky ve sjezdu na horských kolech, úspěšný byl i v cross country. V té době závodil za tým Auto Škoda Mladá Boleslav, kde ho vedl trenér Petr Klouček. A ten jej provázel téměř po celou kariéru.

Po stříbru Karla Camrdy čekal český cyklokros na medaili z kategorie elite devět let. V Táboře v roce 2001 se dočkal zásluhou tehdy čtyřiadvacetiletého Dlaska, který již tři roky předtím stál na světovém šampionátu na podiu, když  v dánském Middelfartu vybojoval bronz v kategorii U23. Petr

Dlask patří k těm absolutně nejlepším závodníkům, které český cyklokros v historii vyprodukoval – je pětinásobný mistr ČR (2000, 2001, 2003, 2006, 2007), kromě toho má ještě dvě stříbra a jeden bronz.

Po skončení aktivní kariéry se dal na trénování a dotáhl to až k české reprezentaci. Od stávající sezony se cesty Petrů - Kloučka a Dlaska opět sešly. Ten starší je hlavním koučem české reprezentace, ten mladší mu dělá asistenta.


< Zpět

Partneři

close
detail