Domácí šampionát v roce 2023 se pojede v Mladé Boleslavi

Město cyklistiky Mladá Boleslav bude dějištěm mistrovství republiky v roce 2023. Jednomyslně o tom rozhodla cyklokrosová komise Českého svazu cyklistiky. V Mladé Boleslavi je nejčastějším pořadatelem domácího šampionátu, v roce 2023 si to krosaři o medaile rozdají v tomto městě již po čtrnácté. Mistrovství ČR se tradičně pojede začátkem ledna dle kalendáře UCI.

Ředitelem šampionátu bude Antoním Ungerman, pro něhož to bude již páté mistrovství, které bude organizovat. Poprvé to bylo v roce 1996, potom v roce 2000, v roce 2008 se jelo v Mnichově Hradišti a na současné trati v lesoparku Štěpánka následně v roce 2018. A na stejném okruhu, dlouhém 2700 metrů, se pojede i v roce 2023, jelo se na ní také ME v roce 2013. "Když je sucho, tak je to hodně rychlé, když blátivé tak poté hodně těžké," řekl stručně k okruhu Antoním Ungerman.

"Komise cyklokrosu rozhodla jednoznačně, k práci Tondy Ungermana máme velký respekt," prozradil šéf komise Petr Balogh a poukázal i na skutečnost, že v době, kdy dělal asistenta reprezentačnímu trenéru Petru Kloučkovi, přivezli čeští reprezentanti 22 medailí z MS. "A to ještě musíme vzít v potaz, že v té době bylo podstatně méně kategorií," dodal Balogh.


< Zpět

Partneři

close
detail