Táborský okruh plný světových hvězd

Cyklistika, lépe řečeno cyklokros, je téměř doslova cítit v areálu Komora, kde se již zítra pojede šestý díl seriálu Světového poháru. Při dnešním oficiálním tréninku o 14:00 do 16:00 byl okruh doslova nabitý. Byla na něm téměř většina z 251 přihlášených závodnic a závodníků, kteří v neděli od ranních hodin budou bojovat o body do pořadí seriálu.

A pochopitelně mezi nimi i jezdci v českých reprezentačních barvách, i když junioři a juniorky pod vedením trenéra Petra Kloučka a jeho asistentů Petra Dlaska a Michala Bednáře hlavní tréninkovou porci na trati absolvovali v ranních či dopoledních hodinách, tedy v čase, kdy se jejich závod v neděli pojede.

"Před rokem jsem tu skončil šestnáctý, tentokrát bych chtěl umístění určitě vylepšit. Zdejší trať mi vyhovuje, je dost náročná, kopce jsou tu do tahu a silové, což je pro mě spíš výhoda. Formu cítím momentálně dobrou, v týdnu jsem poctivě potrénoval, věřím, že v neděli to půjde dobře,“ řekl ke svým ambicím junior Adam Seeman. "Nejméně mi sedí kopec s překážkami, protože je bohužel neskáču a asi tam budu ztrácet. Naopak cílová rovinka a ty tahavé kopce jsou podle mého gusta a věřím, že tam ty ztráty doženu," dodal lounský závodník.

Loňský český juniorský šampion a jeho oddílový kolega Pavel Jindřich, již pojede o kategorii výše mezi muži U23. Táborskou trať hodnotí kladně. „Oproti loňsku se mi tu jezdí mnohem lépe, zdá se mi to více jezdivější. Nejvíce mi sedí úsek na překážkách," řekl Jindřich, který naopak překážky skáče. "Doufám, že tam budu získávat. Sedět mi asi po startu nebude spodní úsek, protože na startovní čáře budu stát dost vzadu a předjíždět soupeře nebude určitě snadné. A jaký je jeho cíl: "Rozhodně vylepšit výsledek z evropského šampionátu."

Jak jsme již psali dříve, poslední závod v seriálu SP pojede Pavla Havlíková. "Spokojena budu, když dokončím celý závod. Bude to hodně náročné, světová špička jezdí jinde jak my, proto výsledek pro mě není nejdůležitější. Na svoji rozlučku s SP jsem naladěna pozitivně, okruh je hodně rychlý. Bohužel budu startovat dost ze zadní pozice a rychle po startu jsou dvě takové zavírací zatáčky a doufám, že se mi je podaří projet a nikde se nezaseknu," pokračovala osminásobná česká šampionka.

V současné době sice stále závodí, ale většinu času již věnuje trénování mladých jezdců. "Na zdejší trati se pojede mistrovství světa 2024 a já doufám, že na startu tohoto šampionátu již budou stát někteří z těch, které trénuji," dodala Havlíková.

Jediným mužem, který bodoval v současném ročníku je domácí Michael Boroš. "Mistrovství Evropy se mi nepovedlo. Měl jsem natrénováno a dobrou formu. Bohužel jsem si sám zavinil pád a závod pro mě záhy skončil, takže jsem alespoň dobře potrénoval. Doufám, že forma neutekla, a že z toho bude dobrý výsledek," řekl Boroš.

Od trati bydlí jen několik desítek metrů, zná ji dokonale. "Na Tábor se vždy moc těším, je to domácí závod, přijde rodina, kamarádi," pokračuje Boroš a na dotaz, jak vysoko ve výsledkové listině by chtěl skončit odpovídá již tradičně. "Chtěl bych se probojovat do Top desítky. A taky se dostat do pohody před druhou polovinou sezony," dodal.


< Zpět

Partneři

close
detail