Dva "malé" TOI TOI Cupy v Náměšti a Vracově

Na tradičním místě v Náměšti na Hané se uskuteční v sobotu 20. listopadu další závod seriálu Toi Toi Cupu. ´Malý´ závod seriálu je určen pro mládežnické kategorie, ale na startu nebudou chybět ani vložené závody kategorií mužů a žen.

 

Na tradičním místě v Náměšti na Hané se uskuteční v sobotu 20. listopadu další závod seriálu Toi Toi Cupu. ´Malý´ závod seriálu je určen pro mládežnické kategorie, ale na startu nebudou chybět ani vložené závody kategorií mužů a žen.

V uplynulém víkendu si areál v okolí amfiteátru a poblíž malebného Náměšťského zámku již cyklokrosaři vyzkoušeli při závodu Oderský pohár Force Kolárna 2021. Nyní trať bude malinko prodloužena, aby splňovala všechny parametry závodu nejvyšší kategorie v ČR pro seriál závodu Toi Toi Cupu. Hlavní pořadatel Roman Brandýs říká: "Trať je už otestovaná a zázemí připraveno pro všechny závodníky. Těším se na tento závod, protože je jednak pro mládež, a to mi dělá největší radost, když sportují děti a také se již přihlásil například český reprezentant Tomáš Paprstka, výborní silničáři a reprezentanti bratři Ťoupalíkovi a další. Takže věřím, že v i v mužské kategorii to bude atraktivní závod."

O den později si to o body rozdají především mladí jezdci ve Vracově. "Pořádali jsme zde cyklokros, ale to je již hodně dávno, naposledy tak před pětadvaceti lety. A nyní se k němu vracíme, rozhodli jsme se prodloužit dětem sezonu" řekl ředitel vracovského závodu Vladimír Hušek, který je zkušeným pořadatelem především silničních závodů, mj. dvakrát i mistrovství ČR.

"Bude to jistě velmi zajímavý cyklokros. Na moravské Sahaře, jak se to místo nazývá, jsou písky, trať je technická, ale i velmi rychlá, především v lese. Postavil ji se mnou Zdeněk Mlynář, což je záruka její kvality. Již máme vše připraveno a očekáváme, že si všichni pěkně zazávodí a do budoucna již myslíme i na velký Toi Toi Cup," pokračoval Hušek, který zmínil i podporu měst Kyjova a Vracova, stejně jako Jihomoravského kraje.

Organizátoři připravili i závod pro příchozí na horských kolech, jak pro mládež, tak pro masters, který bude odstartován ve 14:40, přihlášky budou přijímány na místě hodinu předtím.

Pořadatelé obou závodů kladou velký důraz na platná vládní nařízení spojená s nemocí covid. To znamená, že každý startující se musí prokázat vyplněným covid dotazníkem a v určitých prostorech musí všichni nosit ochranu dýchacích cest.


< Zpět

Partneři

close
detail