Kouč Klouček vidí perspektivu v mládí

Pro mládežnické kategorie se šampionátem v Jičíně prakticky uzavřela domácí sezony, na elitní kategorie ještě čeká šampionát 8. ledna v Kolíně. To byl důvod položit několik otázek reprezentačnímu kouči Petr Kloučkovi.

Co ti ukázala dosud sezona?

„Letošní sezona ukázala to, co jsem víceméně čekal. Světová špička nám ujela a lidí schopných s ní alespoň nějak závodit, máme minimálně. I když se vrátili Petruš a Paprstka, tak na světovou špičku to není. Naopak slušně vypadají jezdci v juniorských kategoriích a v kategoriích U23. A velkým příslibem je to, že ty nejlepší máme v nejmladších ročnících. Loni doplatili junioři na to, že neměli mistrovství světa a nyní většinou závodí s jezdci o tři roky staršími a to je znát. Rozhodně nevidím beznadějně, naopak s velkou perspektivou, především juniory a juniorky. Vždyť kompletní medailové stupně mezi juniory obsadili tři závodníci Hojka, Ježek a Samec jezdící v této kategorii prvním rokem, mezi juniorkami to platí o zlaté Hanákové či bronzové Dlaskové. Když letos výsledky nebudou nijak oslnivé, tak již příští rok by měl vypadat určitě lépe."

Jak hodnotíš trať a závody v Jičíně?

"Tak trať byla z mého pohledu pěkná, navíc dobře připravená. A v neposlední řadě k dramatičnosti většiny soubojů nahrál povrch na němž se závodilo."

Za sebou máme již celý Toi Toi Cup. Jak jsi spokojen s tímto seriálem?

"Tady není co kritizovat. Tento seriál je stabilně velice dobře připraven a organizován několik let, všechny závody splnily svůj účel. A ty závody z kalendáře UCI jsou tradičně špičkové."

Vykrystalizovala se již nějak sestava, která by mohla odletět do USA na mistrovství světa?

"Již nějakou, docela konkrétní představu, máme. Ale zatím ji nechci zveřejňovat, ale juniorští mistři Hanáková a Hojka by měli mít nominaci jistou."

Co ještě, hlavně reprezentanty, čeká do konce roku?

"Už v pátek odjíždíme s juniory, juniorkami a jezdci U23 na Světový pohár do Namuru, kde se jede 19. prosince další závod SP a hned týden poté v Dendermonde a na těchto závodech se po Táboru představí mládežnické kategorie teprve podruhé a potřetí v sezoně. A někteří jezdci ještě v Belgii zůstanou soukromě a pojedou další dva až tři závody. Samozřejmě, že tam budou startovat i elitní kategorie."

No a tím se pomalu přehoupneme do nového roku...

"My se opět sejdeme 8. ledna v Kolíně, kde se jede mistrovství ČR a od 10. ledna na to navážeme soustředěním v Táboře, kde by měli být všichni, s nimiž počítáme pro mistrovství světa, včetně nějaké rezervy. V Táboře budeme do 14. ledna a potom odjedeme do francouzského Flamanville, kde se jede SP 16. ledna. Po návratu domů čeká mladé závodníky týden trénování doma a v párek 21. ledna odjezd na další SP do nizozemského Hoogerheide. Tam pojedou ti závodníci s nimiž bychom měli odletět na mistrovství světa, ale vezmeme i některé mladé krosaře, kteří by mohli přicházet v úvahu již na šampionát v roce 2023. Následně z Amsterdamu odlétáme na MS do Fayetteville, ostatní pojedou s mechaniky domů."


< Zpět

Partneři

close
detail