Od šampiona Boroše čekal Petr Klouček více

Reprezentační kouč Petr Klouček zhodnotil kolínský cyklokrosový šampionát. „Mistrovství bylo uspořádané pěkně,“ byla jeho první slova, jak byl spokojen. To však již v takové míře neplatí na adresu závodníků.

„Svůj závod nejeli junioři a juniorky, ale s jejich výkony jsem byl spokojen. Už před závodem avizovaly Eliška Hanáková a Vanda Dlasková, že to pojmou tréninkově. Hlavně Václav Ježek v juniorech a také Ondřej Novotný jeli moc pěkně. Novotný po výborném začátku sezony byl nemocný, druhá polovina sezony nebyla nic moc, ale tentokrát jeho dobře, to samé platí o Kateřině Hladíkové,“ řekl na adresu mladých krosařů, kteří si startovali, ale jeli mimo závod.

„Mezi ženami Kristýna Zemanová jasně ukázala, že je jasně nejlepší nejen mezi závodnicemi U23, ale i celkově a to kategorii do 23 let jezdí prvním rokem. Jinak nemáme nikoho, kdo by byl schopen závodit se světem,“ poukázal za neutěšená stav mezi ženami.

V závodu mužů se podle něj nestalo asi nic neočekávaného. Dobře jeli bratři Ťoupalíkové, ale závod byl ovlivněn pádem po startu v němž vzadu zůstali Matěj Stránský a Michael Boroš. Toho využil Jakub (Ťoupalík) a odjel a Boroš se postupně propracovávat dopředu docela rychle, ale pak se přibližování vedoucími jezdci hodně zpomalilo. Od Boroše jsem čekal asi trochu lepší výkon a posun Stránského na sedmé místo byl výsledkem solidního výkonu. Líbil se mi i výkon třiadvacítkáře Matyáše Fialy, ostatní předvedli výkony za mým očekáváním,“ dodal Petr Klouček.

mj foto: Jaroslav Svoboda


< Zpět

Partneři

close
detail