Na mistrovství světa pojede 13 Čechů

Na světovém cyklokrosovém šampionátu, který se uskuteční v americkém městě Fayetteville o víkendu 29. a 30. ledna bude startovat celkem třináct našich reprezentantů.  V elitních kategoriích ale pojedou pouze Michael Boroš a v USA žijící Kateřina Nash.

Největší zastoupení český cyklokros  mít v kategorii juniorek, kterých bude na startu pět, dále pojedou tři junioři, dva jezdci U23 a po jednom zastoupení bude mít ČR mezi muži elite, ženy elite a ženy U23.

Tento týden absolvuje většina nominovaných soustředění v Táboře odkud v pátek odletí na předposlední závod Světového poháru, který se pojede ve francouzském Flamanville v neděli 16. ledna a poté se vrátí zpět domů. A jak to bude s účastí na závěrečném dějství SP v nizozemském Hoogerheide (23. ledna) se teprve uvidí.

„Pořadatelé tam totiž zrušily závody mládežnických kategorií, takže pojedou pouze elitní kategorie.  Závody kategorií U23 a juniorů se nepojedou. Jezdci U23 mohou startovat mezi elite, ale junioři nepojedou určitě a zda budou moci jet juniorky se ženami teprve zjišťujeme,“ řekl reprezentační trenér Petr Klouček.

Bylo rozhodování o nominaci komplikované? Na to odpovídá Petr Klouček. "Ve všech kategoriích to bylo celkem jednoznačné, pouze u juniorů jsme se rozhodovali o třetím jezdci. Jistí byli Václav Ježek a František Hojka, desátý jezdec pořadí Světového poháru a ve druhém případě mistr republiky. O třetím jsme se rozhodovali mezi Ondřejem Novotným a Maximiliánem Kerlem. A i zde po zvážení všech pro a proti byla volba jednoznačná," řekl český reprezentační trenér.

A přidal i některá fakta. "Oba měli v průběhu sezony zdravotní problémy, nicméně poměrně dost závodů oba jeli společně. Ve vzájemných soubojích Novotný byl lepší šestkrát, zatímco Kerl třikrát. Novotný vyhrál celkové pořadí Toi Toi Cupu, dva závody vyhrál, dvakrát byl druhý a jednou třetí, zatímco Kerl nevyhrál ani jeden a na stupních vítězů byl pouze dvakrát," vypočetl Klouček.

Ve vloženém závodu na mistrovství ČR elitní kategorie v Kolíně byl lepší Kerl, avšak tento závod nebyl nominačním a Novotný za ním zaostal o pouhých osm vteřin. "Oba startovali ve dvou závodech Světového poháru a v obou případech byl lepší Novotný. Dalším důvodem pro jeho nominaci bylo i to, že je mezi juniory prvním rokem a může v této kategorii startovat ještě v příštím roce, zatímco Kerl již nikoliv," dodal Klouček.

 

 

Nominace:

Juniorky:

Vanda Dlasková, , Eliška Hanáková, Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková

Julia Kopecky.

Junioři:

František Hojka, Václav Ježek, Ondřej Novotný.

Muži U23:

Matyáš Fiala, Matěj Stránský.

Ženy U23:

Kristýna Zemanová.

Muži:

Michael Boroš.

Ženy:

Kateřina Nash.

mj

 


< Zpět

Partneři

close
detail