Klouček: "Na soustředění jsme kvalitně potrénovali"

Čtyřdenní soustředění cyklokrosové reprezentace v Táboře podle trenéra Petra Kloučka a jeho asistenta Petra Dlaska splnilo to, co od něj trenéři očekávali. "Co jsme chtěli odtrénovat a udělat, to jsme splnili," hlásí z Tábora Petr Klouček.

Hned po domácím šampionátu v Kolíně se v pondělí reprezentace sešla na známém místě. Původně dorazilo devět krosařů a v průběhu soustředění odjela domů pro střevní problémy juniorka Kateřina Hladíková. "Dnes jsem s ní mluvil a již je to prý v pořádku, proto s námi na Světový pohár do francouzského Flamanville v pátek odletí," pokračoval Klouček.

Na soustředění trénovali mladí jezdci na silnici i v terénu, na programu byla i různá protahování a kompenzační cvičení. "Museli jsme tréninky přizpůsobit počasí. Když byl mráz, tak jsme trénovali dopoledne v terénu a odpoledne na silnici. Hlavní zaměření bylo na ladění formy," řekl reprezentační kouč.

Na závod SP do Francie vyrazí celkem dvanáct jezdců. V závodě juniorek se představí pětice Vanda Dlasková, Kateřina Hladíková, Julia Kopecky, Bára Jeřábková a Eliška Hanáková, mezi juniory pojedou Václav Ježek, Ondřej Novotný a František Hojka. Kristýna Zemanová bude na startu kategorie U23, to samé platí v případě tria Matěj Stránský, Matyáš Fiala, Pavel Jindřich.

"I tento závod je pro nás především přípravou na světový šampionát. Očekávám, že to bude hlavně bráno jako příprava, vyladění formy na vrchol sezony," dodal Petr Klouček.

mj

 


< Zpět

Partneři

close
detail