Junioři pojedou šampionát ve shodném termínu jako elita

S významnou novinkou vstoupí do příští sezony český cyklokros. Zatímco až dosud jezdili junioři své domácí mistrovství v polovině prosince, v nové sezoně jej pojedou až o měsíc později společně se šampionáty elitních kategorií, tentokrát konkrétně 15. ledna v Mladé Boleslavi.

Z hlediska mezinárodního je to v každém případě lepší, prakticky celý svět to tak má. Jedinou nevýhodu v tom vidím tu, že domácí mistrovství je až 15. ledna a obávám se odlivu některých juniorů, kteří v cyklokrosu končí a připravují se na silnici či biky. Pro některé, především pro cyklokrosové specialisty, je toto prodloužení sezony rozhodně lepší,“ řekl reprezentační trenér Petr Klouček.

„Naše komise chtěla, aby se sjednotil náš kalendář s mezinárodním kalendářem, navíc je tento termín lepší s ohledem na mistrovství světa. Šampionát se pojede tři týdny před mistrovstvím světa a pro reprezentanty tak  bude mít mnohem větší váhu,“ dodal Klouček.

Podobně na to nahlíží i ředitel lednového domácího mistrovství a bývalý reprezentační asistent Antonín Ungerman. „Našim juniorů se tím prodlouží sezona pojedeme jako ve vyspělých zemích. Určitě to prospěje rozvoji v minulosti úspěšné kategorii a nepochybně to bude mít přínos pro náš cyklokros a s ohledem na blížící se mistrovství světa v Táboře to považuji za velice rozumné rozhodnutí,“ řekl Ungerman s tím, že šampionát se pojede na osvědčené trati v lesoparku Štěpánka, kde se cyklokrosové závody jezdí již mnoho let.


< Zpět

Partneři

close
detail