Třetí díl TOI TOI Cupu přivítá Jičín

Cykloklub Jičín připravuje již devátý ročník jičínských cyklokrosů, které se po loňském MČR mládeže pojedou již podruhé na nové trati v okolí rybníka Šibeňák. Loňský vítěz Michael Boroš bohužel startovat nebude, neboť absolvuje SP v americkém Waterloo a černým koněm elitního závodu by mohl být belgický závodník Anton Ferdinade, který přislíbil účast.

"Samozřejmě nemůžeme opomenout dobře jezdící závodníky Adama Toupalíka, Šimona Vaníčka či Jana Římana. Loni jel na blátivé trati dobře i polský závodnk Marek Konwa, který rovněž v Jičíně zvažuje účast," řekl ředitel závodu Petr Kordík.

V ženské kategorii je velkou favoritkou maďarská závodnice Kata Blanka Vasová, čeští fanoušci, ale budou držet palce Kristýně Zemanové. Start žen je ve 13:00 a start elitní kategorie mužů je plánován na 14:30. Pro diváky je připravena tombola a hodnotné ceny.

Trasa je z velké části stejná jako v prosinci 2021, kdy se jelo na velmi podmáčené blátivé trati. Mírný profil bude nahrávat svižnému klání, které může vyvrcholit až spurtem na cílovou pásku. Závodníci ani diváci se však nudit rozhodně nebudou. Meandr pod hrází rybníka Šibeňák nabízí sekce podobné bikrosu či prudký krátký sjezd. Dramatické souboje jistě nastanou na velmi prudkém výstupu na jediný val, který se nachází v krásném okolí rybníka.

Parkoviště pro závodníky jsou rozděleny do tří míst. Vše je zakresleno v situační mapce. Pořadatelé nedoporučují parkovat na soukromých parkovištích u obchodních domů.

Nově bude zřízeno placené stání na soukromém pozemku prodejny Electro World, kde si můžete na mailu elis.malinska@gmail.com rezervovat stání o výměře cca 60 m2 (8x7m). Toto je v mapce vyobrazeno pod číslem 5 a bude účtováno částkou 500 Kč od pátka do soboty. V případě potřeby je možné rezervovat i poloviční plochu.

Prezentace bude umožněna již v pátečních odpoledních hodinách (16:00 - 17:30), aby se množství lidí na prezentaci rozmělnilo. Pozor na možnost přihlášení se do závodu do středy 5. října do 12:00, později se nelze k závodu přihlásit.


< Zpět

Partneři

close
detail