TOI TOI Cup pokračuje na jihu Čech dvěma závody

Cyklokrosová sezona je v plném běhu, prakticky každý týden se jede závod Světového poháru, jezdí se mezinárodní závody po celé Evropě i USA a pokračuje pochopitelně i domácí TOI TOI Cup. O tomto víkendu se uskuteční čtvrté a páté pokračování a oba podniky je jedou na jihu Čech. Nejprve v sobotu 12. listopadu závod kalendáře UCI C2 ve Veselí nad Lužnicí a o den později v neděli 13. listopadu národní závod pro kategorie žáci, žákyně, kadeti, kadetky v Chýnově.

Pro závod ve Veselí nad Lužnicí se číslo přihlášených blíží 400 závodníků a závodnic. Bez dvouset metrů tříkolometrový okruh slibuje krásnou podívanou plnou technických pasáží. První startovní výstřel padne v sobotu 12. listopadu v 9:10 hodin a pořadatelem je Cyklistický klub Jihočeské naděje z.s. Na jeho startu budou všechny kategorie - pro muži elite a U23, ženy elite a juniory jde o podnik kategorie C2, pro mládežnické kategorie pak národní závod.

Trať zaznamenala od loňského roku drobné úpravy. Zejména kvůli bezpečnosti a atraktivitě pro diváky. „Malé úpravy tratě se odehrály v rámci generálky - na MČR mládeže jsme upravili a zpřehlednili nájezd do terénu. Dále jsme letos přidali nový úsek hned za umělými překážkami. V přední části se okruh zpřehlednil tak, aby se pro diváky jednalo o co nejlepší podívanou,“ odhalil ředitel závodu Radek Bechyňský.Trať si pochvalují i samotní závodníci. Mezi nimi je i Kristýna Zemanová, která se vydá potřetí obhájit titul v kategorii žen:

„Já mám jižní Čechy moc ráda, moc se mi tam líbí,  takže se na jih vždy ráda vracím. Na trať ve Veselí mám dobré vzpomínky, závodila jsem tam dvakrát, dvakrát jsem vyhrála, takže i díky tomu se pak ta trať a celý závod člověku vryje do paměti. Doufám, že právě sobota ve Veselí bude jednou z těch lepších a úspěšných v rámci sezony a že zopakuji ty výsledky z minulých let.“

Dopoledne bude patřit mladým nadějím v žákovských kategoriích, dále odstartují kadeti a kadetky, junioři a juniorky. „Já jsem určitě za to, aby mladé naděje typy těchto závodu jezdily. Rozhodně je fajn, aby mladí cyklisté kombinovali všechny druhy cyklistických disciplín. V zásadě bych všem doporučila, aby jezdili na závody, protože to je to, co nás všechny může posouvat,“ shrnula Zemanová.Svou účast za pět minut dvanáct potvrdil také průběžný vedoucí závodník Toi Toi Cupu Adam Ťoupalík, vedle kterého se na start postaví také polský jezdec Marek Konwa nebo táborský odchovanec Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor).

ČT sport bude z těchto závodů vysílat třicetiminutový záznam 17. listopadu od 15:20 a o den později stejné v 10:05.

V Chýnově se cyklokros pojede premiérově a na jezdce čeká nový hodně náročný okruh dlouhý dva a půl kilometru, který postavili pořadatelé z Cykloklub Chýnov.

FOTO: organizační týmy závodů


< Zpět

Partneři

close
detail