Další díl TOI TOI Cupu se jede již ve čtvrtek ve Slaném

Po dvou zastávkách v jižních Čechách se bude bojovat o body do seriálu TOI TOI Cupu tentokrát na tradičním místě ve středočeském městě Slaný. A pojede se již ve čtvrtek 17. listopadu. Šestý podnik seriálu je mezinárodní závod UCI C2 pro kategorie mužů elite + muže U23, ženy elite a juniory a juniorky, pro kategorie žáci, žákyně, kadeti a kadetky je to pak závod národní.

"Jsme konzervativní. Takže okruh zase měří 2580 metrů a žádné změny na něm nejsou. Když bude sucho, tak je to velice rychlá trať, když zaprší a bude mokro, tak se pochopitelně ztíží. Hlášeny jsou přeháňky, takže uvidíme," řekl k trati šéf organizačního výboru Karel Svoboda, ale upozornil na těžké schody a jeden náročný výběh a tradiční kvalitní občerstvení.

Zatím je přihlášeno přes tři stovky závodníků a hlavní favorité jsou tradiční, oba vedoucí jezdci průběžného pořadí. Těmi jsou Adam Ťoupalík (Elkov Kasper), která po třetím a dvou druhých místech se dočkal ve Veselí nad Lužnicí letošního premiérového vítězství. To samé platí i o Kristýně Zemanové (Brilon Racing Team MB), která po třech druhých místech za Maďarkou Blankou Kata Vasovou konečně vystoupila na nejvyšší stupeň. Největšími soupeři A. Ťoupalíka by měli být Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor), zatím čtyřikrát čtvrtý a Jakub Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav), která skončil v sobotu ve Veselí Lužnicí druhý.

Průběžné pořadí TOI TOI Cupu:

Muži:

1. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) 196, 2. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) 188, 3. Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav) 183, 4. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) 179, 5. Hula 163, 6. Černý (oba Expres CZ- TUFO Team Kolín) 160.

Ženy:

1. Zemanová (Brilon Racing Team MB) 197, 2. Douděrová (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) 155, 3. Jeřábková (Brilon Racing Team MB) 153, 4. Vasová (Maď.) 150, 5. Havlíková (LAWI junior team) 143, 6. Čábelická (GAPP System - Kolofix MTB Racing Team) 139.


< Zpět

Partneři

close
detail