Tomáš Paprstka - Chtělo by to ještě více potrénovat

Obhájce titulu v TOI TOI Cupu a jezdec Remerx Merida Teamu Kolín měl před sezonou velké plány na obhajobu prvenství a další vůz Škoda Superb. První závod v Lošticích se ovšem proměnil ve velké trápení. Třetím místem v Lounech se však pomalu vrací zpátky, i když ho čeká ještě spousta práce.

Tvůj dnešní plán být na bedně je splněn. Jsi spokojený nebo jsi chtěl se Skálou a Borošem udržet krok déle?
Michal Boroš tam ve druhém kole trošku poodskočil a Skála si ho dojel. Já jsem to první kolo asi moc napálil, moc jsem chtěl být v tom terénu první. Bohužel jsem se pak s nimi nedokázal udržet déle. Dneska to byl dobrý výkon, ale chtělo by to ještě více potrénovat, protože kluci jsou evidentně hodně odskočení. Ještě to bude chvilku trvat, abych se dostal na jejich úroveň.

Závod byl hodně dlouhý. Jaké to bylo jezdit tak dlouho osamocený na třetím místě, nikdo před tebou, nikdo za tebou…
To je strašné, osm kol jsem kroužil sám, byl to takový trénink, jako když jedu doma. Prostě jsem si to jen hlídal. Myslím si, že nám rozhodčí dali dvě kola navíc, takže jsme jeli hoďku deset. Dneska většina lidí pokračuje ještě na závody do Švýcarska nebo Holandska, tak uvidíme zítra, jaké to na nás zanechá následky.

Kde zítra startuješ?
Teď jedu do Švajcu, na nedělní jedničku do Dielsdorfu (EKZ série, moje pozn.).

Co bylo vlastně příčinou tvého výpadku v Lošticích?
Hlavně jsem měl defekt hned ve druhém kole, pak trochu hlava, a především záda. Tam mě chytla záda a to bylo rozhodující pro můj špatný výsledek.


Text a fotka: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Partneři

close
detail