Soustředění v Táboře i Španělsku

Světový šampionát v nizozemském Hoogerheide (3.-5- února) již pomalu klepe na dveře a přípravy jezdců na tento vrcholný podnik vrcholí. Formu pochopitelně ladí i čeští reprezentanti, někteří pod vedením reprezentačního kouše Petra Kloučka, ostatní individuálně či se svými týmy.

Značná část závodníků odletěla či odletí na týmová soustředění do Španělska a v jeho rámci absolvují naši jezdci i víkendový závod Světového poháru v Benidormu. Poté se někteří vrátí domů a někteří se přesunou na závěrečný podnik SP do francouzského Besanconu. Druhá část reprezentantů absolvovala od úterý do čtvrtka soustředění v Táboře. Někteří z nich ještě o víkendu zamíří na nedělní závod do Itálie. „Všichni se pak sejdeme příští týden v Besanconu (29. ledna), kde na startu finále Světového poháru by měli být všichni, kteří absolvují mistrovství světa,“ řekl Petr Klouček.

Následně se část závodníků již přesune se svými týmy do dějiště šampionátu v Hoogerheide, větší část se vrací ale domů a teprve pak odcestuje do Hoogerheide. „První část pojede na šampionát ve středu po obědě, to budou ti, co pojedou v pátek o medaile v družstvech. Zbytek vyrazí do dějiště MS ve čtvrtek ráno a odpoledne všichni se poprvé všichni sejdeme na trati,“ dodal Klouček.


< Zpět

Partneři

close
detail