Pavla Havlíková – Sezóna pro mě začne později

Na TOI TOI Cupu v Lounech se objevil i náš kamarád Pavel Petr, sportovní redaktor Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu a velký fanoušek cyklokrosu, a udělal tam mimo jiné i tento pěkný rozhovor s dlouholetou oporou ženského cyklokrosového národního týmu a členkou belgické stáje Telenet-Fidea.Jaké bylo pro tebe léto? Na konci se tam vyskytly trošku komplikace.
Na jednu stranu trochu nešťastné kvůli tomu zranění, ale na druhou stranu z hlediska výsledků excelentní. Mám z toho smíšené pocity. Sezona pro mě začne o něco později. Třeba to ale bude moje plus, protože jsem si mohla trošku odpočinout.

Co se tedy v létě podařilo?
Nejdůležitější výsledek byl titul z mistrovství České republiky v cross-country horských kol. Dobře jsem načasovala formu a to vítězství mě hrozně nakoplo - hlavně psychicky – do další práce před blížící se cyklokrosovou sezonou. Bohužel jsem si pak na horském kole přivodila i zranění ruky. (Letní sezonu absolvuje Pavla v dresu týmu KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou, patří i do jeho realizačního týmu; moje pozn.)

Co se přesně stalo?
Byl to menší pád, takový nevinný, ale bohužel to bylo vážnější, než jsem čekala. Bylo to levé zápěstí a něco se šlachama, takže pan doktor mi to musel spravit operací. Byla jsem v rukou toho nejlepšího, tak doufám, že už je všechno v pořádku, a budu moci pokračovat dál.

Jak dlouho trvala rehabilitace?
Je to už měsíc a půl od operace. Jezdila jsem sice na kole, ale strašně omezeně. Bylo to spíš jen takové ježdění bez tréninku. Skutečná příprava začala před týdnem, takže pro mě to teďka teprve začíná.

Budeš mít teda větší chuť do toho cyklokrosu?
Trošku jsem nervózní z toho, že nebudu rozzávoděná jako ostatní, ale myslím, že to postupem času přijde.

Jak nabitý máš kalendář?
Sezona se pro mě roztočí příští týden. Bohužel pro Louny jsem nedostala požehnání. Začnu v Belgii a Holandsku a možná se ukážu i na nějakých závodech v Čechách. Když mi to vyjde, tak se objevím v Jabkenicích.

Tam bude ale spousta jmen. Jabkenice slibuje i Radek Šimůnek.
Přesně tak, je tam v Belgii volný termín.

Je letošní sezona jiná tím, že je mistrovství světa v Táboře?
Je to strašně velká motivace pro všechny Čechy. Pro nás je to hlavní cíl sezony. Každý závod v Čechách je velký svátek a těším se zase na podporu fanoušků.

Jak vidíš ženskou konkurenci v Čechách?
Vyrůstá tady spousta dobrých mladých závodnic. Letos možná ještě ne, ale v blízké budoucnosti se máme na co těšit. Je tu hodně juniorek, které teprve porostou. Základnu máme nyní výbornou. Od nás tu je Nikola Nosková, tu všichni znáte. Pak tu máme Nikolu Bajerovou, která je sice po nemoci, ale je to výborná závodnice. V týmu KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou je řada dalších, pak tu jsou holky z Kolína, a tak dále.

Fotka: Pavel Petr


(mbj)


< Zpět

Partneři

close
detail