Vojtěch Nipl – S výsledkem v Uničově jsem spokojený

Letní silniční sezonu a úvod té cyklokrosové mu zkomplikovala borelióza, přesto se obdivuhodně vrátil třetím místem. Posledním rokem třiadvacítkář ví, že ho čeká ještě spousta tvrdé práce, a hledí k mistrovství světa v Táboře.Dnes jsi závodil poprvé v této krosové sezoně. Co ti teda přesně bylo?
Po mistrovství republiky na silnici jsem zjistil, že mám boreliózu. Takže jsem si poležel na antibiotikách, a když jsem se potom rozjížděl, měl jsem pro změnu špatnou imunitu z těch antibiotik. Tak mi ještě hodně dlouho trvalo, než jsem se mohl zapojit do plného tréninkového procesu a vrátit se v nějaké dobré formě aspoň sem do Uničova.

Vypadá to, že fyzická kondice je zpět.
Naštěstí se ta borelióza podchytila dřív, než opravdu propukla. Šlo tedy spíše o to, jak se toho co nejdříve zbavit.

S výsledkem tedy musíš být maximálně spokojený.
Určitě, to by byl každý, i kdyby nemocný nebyl. Každopádně oba kluci z Tábora jsou zatím ještě někde jinde. Budu to mít hodně těžké, abych se na ně dotáhl.

Jezdil jsi dlouho na druhé pozici, nakonec jsi skončil třetí. Táboráci mají velkou formu.
Ano, ale tak jak forma je, tak může taky rychle zmizet. To samé platí i pro mě, může rychle přijít, ale taky odejít. Cyklokros má sice relativně krátkou sezonu, ale díky tomu, že se jezdí furt na hraně výkonnosti, tak každý výkonnostní nárůst nebo pokles je dost znát. Ta hodina tady je hodně tvrdá.  A ta trať jak byla rychlá, tak se ty rozestupy tvořily hodně rychle. Proto jsme potom vypadali rozesetí jak korálky. Na těžkých tratích budou ty rozestupy menší a půjde s tím něco udělat.

Jak došlo k přestupu do nového týmu? Předtím jsi jezdil za Stevens Znojmo.
Prostě jsme se dohodli s jiným týmem. Už jsem nějakou změnu potřeboval. Bohemia Track Cycling Team se dříve jmenoval BMC. Je to tým, který se zaměřuje na dráhu a silnici, a teď díky mě je vidět i v cyklokrosu.

Úvod sezony poznamenaly zdravotní komplikace. Změní to nějak tvůj program?
Změnilo se hlavně to, že už nemůžu mít žádné ambice v celkovém pořadí TOI TOI Cupu. Tím pádem se může měnit skladba závodů, ale asi ne nějak dramaticky. Pojedu všechny zbývající pohárové závody. Příští týden začíná svěťák ve Valkenburgu. A samozřejmě mistrovství světa je v Táboře, a žádná nemoc nemůže změnit to, že je to i pro mě nejdůležitější závod sezóny.

Text a fotky: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Partneři

close
detail