Občerstvení během závodu a pravidla cyklokrosu

V Uničově jsme byli svědkem jevu, který bývá k vidění jen občas a sice začátkem sezony. Kdy je závodníkům povoleno občerstvení?Na to jsme se podívali do platných Pravidel cyklistiky pro závody v cyklokrosu Českého svazu cyklistiky, která samozřejmě vycházejí z příslušných pravidel Mezinárodní cyklistické unie UCI.

Směrodatné jsou články C0305 a C0710:

VÝMĚNA MATERIÁLU
C0305. Závodník může vjet do prostoru materiálového depa pouze za účelem výměny celého kola, předního či zadního kola nebo pro jinou mechanickou pomoc a výjimečně pro občerstvení povolené za podmínek podle článku C0710. Závodník, který projede prostorem depa bez výměny celého kola nebo předního či zadního kola nebo aniž by přijal jinou mechanickou pomoc, bude vyloučen ze závodu. Výjimka z tohoto pravidla se vztahuje na občerstvení povolené za podmínek podle článku C0710.

OBČERSTVENÍ
C0710. Přijímání občerstvení závodníky v průběhu závodu (jak v mechanických depech, tak na trati mimo depa) je zakázáno. V případě vyšší teploty než 20°C může sbor rozhodčích rozhodnout o povolení občerstvení v prostoru materiálového depa. Za těchto podmínek není ale občerstvení povoleno v prvních dvou a posledních dvou okruzích závodu.


Na základě těchto článků sbor rozhodčích v čele s Erwinem Kistemakerem z Holandska občerstvení v Uničově povolil.

No a my jsme se podívali do depa, jak to vypadá v reálu.


Text a fotky: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Partneři

close
detail