TOI TOI Cup #6/4 Hlinsko – Mikulášková a Skála neměli konkurenci

Hlinsko je jednou z tradičních jistot českého cyklokrosu. Na Vysočině se vítězi postupně stali stejní cyklokrosaři jako před týdnem v Jabkenicích: žák Tomáš Dudek (Remerx Merida Team Kolín), kadetka Tereza Vaníčková (IVAR CS – Author Team), kadet Jan Gavenda (Nutrend Specialized Racing), žena Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) a junior Roman Benc (Stevens Znojmo). V mužích elite a U23 jasně triumfoval Jakub Skála (ČEZ CT Tábor) před Vojtěchem Niplem (Bohemia Cycling Track Team) a Tomášem Paprstkou (Remerx Merida Team Kolín).Počasí dnes v Hlinsku vyšlo, bylo lehce pod mrakem a sucho, i když jediný podmáčený a blátivý úsek v dolní části okruhu nadělal mechanikům spoustu práce s očistou kol. Klobás, grilovaných kuřat, guláše, chlebů s tvarůžky, palačinek, medoviny, slivovice, piva a dalších pochutin bylo dostatek, jejich konzumentů a diváků taky, takže kdo přijel první listopadový den do Hlinska, užil si krásného dne nejen díky cyklokrosu.

V kategorii kadetek (25 účastnic) převzala v TOI TOI Cupu otěže do svých rukou Tereza Vaníčková (IVAR CS – Author Team), druhým místem se po třech závodech vrátila na stupně vítězů Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) a třetí skončila Celestýna Součková (ČEZ CT Tábor).

V žácích (39) podruhé za sebou zvítězil Tomáš Dudek (Remerx Merida Team Kolín), druhý byl Jakub Ťoupalík (ČEZ CT Tábor) a třetí dojel Jakub Hník (KAH Sport Vrchlabí). Průběžné vedení v poháru stále drží v Hlinsku čtvrtý Tomáš Ježek (IVAR CS – Author Team).

Ženy (22) o více než dvě minuty vyhrála Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny), druhá skončila Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) a třetí Vendula Kuntová (Remerx Merida Team Kolín). Jana Czeczinkarová (Big Shock Team) jezdila na druhé pozici, ale postupně uvadala. Čtvrtá příčka ovšem bohatě postačila na udržení prvního místa v pořadí TOI TOI Cupu.

Martina Mikulášková:
„Tohle je jedna z nejtěžších tratí u nás. Zejména ten výjezd po louce od depa nahoru až k tomu křoví je hodně tvrdá pasáž. Při rozjíždění jsme se moc necítila, ale při závodě jsem byla sama překvapená, jak mi to šlo. Konkurence v ženách pro mě bohužel není velká, proto se snažím poměřovat s kadety. V posledním kole mě diváci vyhecovali, tak jsem se snažila předjet zpátky Honzu Gavendu, ale vynesla mě zatáčka v horní části tratě a já se zamotala do mlíka. Kdyby se mi to nestalo, tak myslím, že bych ho ještě dala.“

V kadetech (34) stále suverénně vítězí Jan Gavenda (Nutrend Specialized Racing). Pro pomyslné stříbro si dojel jeho největší rival David Honzák (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.), třetí byl Šimon Vaníček (Remerx Merida Team Kolín).

Junioři (30) nám sice na světovém poháru ve Valkenburgu svými mizernými výsledky přidělali vrásky na čele, ale v TOI TOI Cupu servírují divákům dramatické souboje. Až ve spurtu porazil Roman Benc (Stevens Znojmo) Václava Sirůčka (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.). Martin Matějček (ČEZ CT Tábor) odpadl této dvojici z háku až v průběhu posledního kola. V čele poháru se osamostatnil Benc, Matějček ztrácí pouhé dva body.

Kategorie mužů elite a U23 (47) byla velkým představením zejména čtveřice ve složení Jakub Skála, Michael Boroš (oba ČEZ CT Tábor), Vojtěch Nipl (Bohemia Cycling Track Team) a Tomáš Paprstka (Remerx Merida Team Kolín).

Zhruba čtyři kola před cílem odjel Skála, který zbytek závodu proměnil ve svojí one-man show. V následujícím okruhu začal ztrácet Boroš, na němž se projevil náročný přípravný blok na Mallorce. Nipl se ještě pokoušel zabojovat, ale na Skálu to nestačilo. Paprstka měl síly už jen na udržení posledního místa na pódiu.

Tomáš Paprstka:
„Dnes jsem se necítil zrovna nejlépe, ale dokázal jsem se udržet kluků aspoň do poloviny závodu. Když za to Kuba Skála vzal, tak se to nadělilo. Vojta pak jel s Michaelem Borošem a já za nimi. Borymu pak seklo a já vycítil svou šanci. Předjel jsem ho v tom dlouhém stoupání na louce. Dostával jsem informace z tratě, že jsem se Vojtovi přiblížil až na sedm sekund, ale v posledním kole mi bylo jasné, že už na druhé místo nemám.“

Vojtěch Nipl:
„Už v Uničově to bylo po té dlouhé nemoci slušné. Takže doufám, že teď už můj výkon bude jen stoupat. Kuba na to dnes měl. Chtěl jsem si ho docvaknout, ale nasadil hodně vysoké tempo. Já si ještě naopak musel hlídat za sebou Tomáše Paprstku.“

Jakub Skála:
„Já už si své soupeře vyzkoušel ve druhém kole, trochu jsem jim poodjel. Na Michaelovi jsem cítil, že dnes nemá svůj ideální den. Mně se jelo dobře, takže v půli závodu jsem za to vzal a vyšlo mi to. Celkové vítězství v poháru je určitě lákavé, ale jsme teprve v půlce a ještě to bude těžké.“


Příští TOI TOI Cup se koná za dva týdny – 15. listopadu – na Holých Vrších. V pondělí 17. listopadu je pak „malý“ TOI TOI Cup v Trutnově.


Výsledky - TOI TOI Cup #6/4 Hlinsko

Šot z Televizních novin České televize

Reportáž na ČT sport 4.11. v 15:50 (30 min)

Fotogalerie na Cyklokros.cz


Text a fotky: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Partneři

close
detail