Kateřina Nash – Byla by škoda, kdybych nepodpořila snahu českého cyklokrosu doma

Česká reprezentantka z Luna Teamu žijící v kalifornském Truckee vybojovala v Milovicích svůj třetí titul mistryně republiky v cyklokrosu. Oba předchozí se datují do roku 2010 – v lednu v Táboře získala první a v prosinci v Mnichově Hradišti druhý.

Jak často se dostaneš do České republiky?
Byla jsem tu v letní sezoně na světovém poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Mistrovství České republiky v cyklokrosu jsem nejela dlouho, časově to nevycházelo. Teď to bylo ideální jako start před blokem závodů v Belgii a navíc můžu strávit Vánoce s rodiči.

Jak se závod vyvíjel z tvého pohledu?
Nikdo neví, co se všechno může stát, takže jsem chtěla mít od začátku co největší náskok. Cítila jsem se dnes dobře. Přilétla jsem z Ameriky ze středy na čtvrtek. Sice je to náročné, ale jak člověk dva dny netrénuje, tak jsem si aspoň trošku odpočinula.

Vzala jsi za to hned v prvním kole.
Jelo se mi dobře v těch zatáčkách, v té technice. Letos jezdím na kotoučových brzdách, a ta technika se tím trochu změní. Je to podobné bikům. Hned v tom prvním kole jsem zjistila, že jsem schopná ty zatáčky projíždět rychleji. Tak jsem si řekla proč ne, pojedu. Chtěla jsem se dostat do čela hned v prvním dlouhém sjezdu. Z těch biků mám ty sjezdy přece jen dobře najeté.

Trať ti teda seděla?
Líbila se mi, cítila jsem se na ní dobře. Líbila se mi profilem, vyhovovaly mi kopce. I ta technika mi seděla.

Co ti tvůj výkon a výsledek napověděli?
Obě holky za mnou měly skvělou podzimní sezonu. Sledovala jsem, jaké měly krásné výsledky na mistrovství Evropy a světových pohárech. Dodává mi to pocit, že budu připravená a schopná závodit s těmi nejlepšími.

Kolik cyklokrosů už máš letos vlastně za sebou?
Asi čtrnáct v Americe a dnes tedy začala moje evropská mise. Teď mě čekají dva svěťáky – v Namuru a Zolderu, a dále tři závody v Belgii. Přes ty Vánoce to bude nabité.

Potom letíš zpátky domů do Států. Kdy se vrátíš zpátky?
Koncem ledna. Svěťák v Roubaix bohužel zrušili. A tak pojedu aspoň svěťák v Hoogerheide. Já potřebuju každý bod do žebříčku UCI kvůli dobré pozici na startu na mistrovství světa. Týden po Hoogerheide už je mistrovství světa v Táboře.

Jak se těšíš do Tábora?
Těším se hrozně moc. Je to velká motivace. Ani jsem nad tím moc nepřemýšlela. Minulé mistrovství světa jsem vůbec nejela. O startu v Táboře jsem se rozhodla letos v létě. Byla by škoda, kdybych nepodpořila snahu českého cyklokrosu doma. Podle toho jsem tu sezonu naplánovala a těším se.

 

Text a fotka: Martin Bali-Jenčík

 


< Zpět

Partneři

close
detail