TISKOVÁ KONFERENCE K MISTROVSTVÍ ČR V CYKLOKROSU VE SLANÉM

Tisková konference probíhala dnes v pražské restauraci U Medvídků za účasti 50 novinářů a kamer České televize. Moderátorem byl pro dnešní den Pavel Petr z Českého rozhlasu 1 Radiožurnál. Národní pohár v cyklokrosu TOI TOI Cup 2014/2015 vyvrcholí mistrovstvím České republiky mužů ve Slaném 10. ledna.


Předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Čestmír Kalaš na úvod řekl, že je to již 64. mistrovství České republiky, titul bude obhajovat Martin Bína. Mezi favority bude patřit také Jakub Skála z ČEZ Cyklo Teamu Tábor. Změnou pro cyklokrosaře bude start závodu, závodníci vyrazí na trať již v 10:30 hod. Mistrovství se zúčastní 40 – 50 závodníků kategorie elite a U23 + 10 nejlepších juniorů, pro které bude tento závod nominací na MS 2015 v cyklokrosu. Mistrovství ČR ve Slaném můžete sledovat v přímém přenosu České televize na ČT Sport od 10:25 hodin.
 
Hlavním partnerem závodu je Škoda Auto, jejíž zástupce pan Pavel Toman informoval přítomné, že vítěz převezme nový vůz Škoda Octavia Combi.
 
Petr Čáp, ředitel firmy Esatrade s.r.o. s výrobky Isostar, má pozitivní ohlasy na webových stránkách, spolupráce s cyklokrosovým týmem se osvědčila a těší se na MS 2015 v cyklokrosu.
 
Jednatel společnosti TOI TOI a zároveň ředitel závodu Karel Svoboda se zmínil, že nyní je trať připravena na 80% a od zítra již bude plně připravena pro závod. Většina úseků tratě je vedena přes plochodrážní stadion. Pan Svoboda přiložil sám ruku k dílu při stavění tratě, kde zatloukl 900 kolíků. Ve Slaném v legraci říkají: Od dob koncertu Karla Gotta se u nás skoro nic neudálo. „Takže cyklokrosové mistrovství republiky bude velká událost,“ těší se jeho ředitel Karel Svoboda.
 
Reprezentační trenér Stanislav Bambula má nominační kritéria jasně stanovená. Dobré výsledky podle něj mají Bína a Šimůnek. Horkým favoritem pro něj je Jakub Skála. Na otázku, zda se Zdeněk Štybar zúčastní MS 2015 v cyklokrosu, odpověděl, že mu zranění stále nedovolí jízdu v terénu. Startovat nebude.
 
Tiskové konference se také zúčastnil Jakub Skála z ČEZ Cyklo Teamu Tábor. Přiznal, že mu to v sezoně snadněji, než čekal. Daří se mu a je za to rád. Pokud by na mistrovství ve Slaném uspěl, věří, že mu to může zvednout sebevědomí. Také by mu to pomohlo při MS 2015 v Táboře, kde by rád udělal dobrý výsledek. Problém s přesunutím startu závodu mít nebude.

Video na webu České televize


Text: Kateřina Pösingerová, Agentura Cyklistika

Fotky: Michal Sváček, MF DNES


< Zpět

Partneři

close
detail