Trenérem cyklokrosařů se stal Petr Dlask

Novým trenérem české cyklokrosové reprezentace byl prezidiem Českého svazu cyklistiky na návrh komise cyklokrosu jmenován bývalý dlouholetý a úspěšný reprezentant Petr Dlask.

Ve funkci nahradil Stanislava Bambulu, který na post národního kouče rezignoval po letošním mistrovství světa v Táboře. Ke změně došlo i na místě šéfa cyklokrosové komise ČSC, když jejího dlouholetého šéfa Čestmíra Kalaše nahradil Petr Balogh.

"Dostal jsem nabídku, kterou jsem dlouho zvažoval. Věděl jsem, jak to je těžká pozice, ale zlákala mě i možnost spolupráce s Petrem Baloghem, který je do práce nadšený. Po zvážení všech okolností jsem se rozhodl nabídku přijmout, protože cyklokros mám strašně rád, je to moje srdeční záležitost," řekl druhý ze závodu elite z mistrovství světa 2001 Petr Dlask.

Dlask si je vědom, že současný český cyklokros není na takové úrovni, jak tomu bylo v dřívějších letech. "Musíme zkusit s tím něco udělat, něco, co krosu pomůže. Čeká nás plno práce hlavně s mladými jezdci. Bude potřeba je vychovat a vštípit jim, že je potřeba nejen maximálně trénovat, ale hlavně závodit a závodit i venku, zkrátka začít makat. V nové generaci je nutné vyvolat pocit vážnosti reprezentace, aby to, že pojedou v národních barvách pro ně byla čest. Tak jako v dřívějších letech, kdy to pro nás byla svátost a v každé kategorii bylo plno závodníků a urputný boj o místa v týmu, zatímco nyní je problém naplnit kvótu," pokračoval Petr Dlask, který svůj poslední světový šampionát jel v roce 2012 v Koksije.

"Budu usilovat o co největší možný počet zahraničních startů, protože to je ten největší hnací motor pro porovnání výkonnosti s konkurencí. Zatím v hlavě nějaký plán přípravy mám, ale napřed se musím s jezdci potkat, zjistit jak a o co stojí. Určitě bych chtěl preferovat kmenové cyklokrosaře, tak jak tomu bylo dříve, i když vím, že musíme začít především od těch nejmenších a práce nás čeká hodně," dodal Petr Dlask.

Text: Jaroslav Cícha
www.ceskysvazcyklistiky.cz


< Zpět

Partneři

close
detail