Skála by chtěl obhájit loňské prvenství v Toi Toi Cupu

Cyklokrosař ČEZ Cyklo Teamu Tábor Jakub Skála vybojoval loni na mistrovství Evropy do 23 let bronzovou medaili a zvítězil v osmidílném seriálu Toi Toi Cupu. I letos by měl patřit k hlavním favoritům a rád by chtěl loňské prvenství obhájit. „Je to jeden z mých cílů letošní sezony. Ale nedokážu říct dopředu, jestli uspěju. Zatím se neodjel žádný závod, takže netuším, jak jsou na tom moji největší soupeři,“ prohlásil dvaadvacetiletý jezdec ze Soběslavi.

Kdo myslíš, že bude patřit v Toi Toi Cupu k tvým největším soupeřům?

Myslím, že to bude podobné jako loni. Konkurence bude stejná. Pouze Ťoupalík a Boroš, kteří odešli do Belgie, asi nepojedou celý seriál, ale jen několik závodů.

Z koho máš tedy největší obavy?

Z Vojty Nipla, který se dost připravoval. Silniční sezona se mu povedla, takže bude asi hodně rychlý. Tomáš Paprstka se věnoval přes léto tradičně bikům, proto asi nebude moc odpočatý.  

Tradičně míváš na začátku sezony formu. Je tomu tak i letos?

Je to asi tím, že mám ideální přípravu. Nejdřív oddílové soustředění, pak etapový závod Okolo jižních Čech. Takže jsem na to poměrně dobře, co se týče vytrvalosti i rychlosti.   

Loni si trénoval s oddílovým kolegou Borošem. Neprojeví se to na výsledcích, když se momentálně připravuješ sám?

Je to pravda, bylo to ideální. Trénovali jsme společně, měli jsme i podobnou výkonnost. Většinou jsme ostatním ujeli, vyhráli jsme šest z osmi závodů (každý 3x – pozn. red.). Momentálně mi parťák chybí. Ale je to jen o hlavě, dokázat se s tím vyrovnat.

Kdo tě trénuje? Údajně si v kontaktu s bikerem Ivanem Rybaříků?

Ano, radí mi a pomáhá. Hlavně co se týče zdravé výživy.

Takže spolupráce s trenérem Červínkem už skončila?

Bohužel hned po světovém šampionátu jsme se domluvili, že už nebudeme spolupracovat.  

Po vydařené sezoně by si měl loňské výsledky minimálně zopakovat nebo ještě vylepšit. Zvládneš psychický tlak?

Zatím žádný tlak nevnímám. Jdu do sezony s tím, že jsem něco dokázal, což bych měl potvrdit. Rozhodující bude až příští sezona. To mi končí smlouva a budu si hledat nové angažmá. Letos jsem měl spoustu svých osobních problémů s přípravou, proto jsem plný očekávání.

Asi jako každého cyklokrosaře tě to láká do Belgie?

Samozřejmě láká. Už jsem si něco hledal, ale nedopadlo to. Takže důležité budou výsledky, abych měl nějakou šanci.

Mohl bys tedy naznačit tvoje cíle?

Letošní sezonu beru jako každou jinou. Jediným rozdílem bude, že se poprvé představím ve Světovém poháru v nejprestižnější kategorii Elite. Vím, že bude nesmírně těžké se prosadit. Pokud budu jezdit do dvacítky, budu spokojený.

Text Petr Hofbauer, foto Agentura Cyklistika


< Zpět

Partneři

close
detail