Český cyklokros hlásí změny

Těsně před startem domácí cyklokrosové sezony proběhla v úterý 22. září dopoledne v restauraci U Medvídků v Praze tisková konference. Český cyklokros zaznamenal změny na několika postech. Nejen v samotném vedení, ale i u kormidla reprezentace.

Za řečnický stůl společně zasedli Jakub Skála (vítěz Toi Toi Cupu 2014/15), Petr Dlask (reprezentační trenér), Petr Balogh (předseda cyklokrosové komise), Karel Svoboda (Toi Toi sanitární systémy s.r.o.) Slavomír Svoboda (Český svaz cyklistiky) a Petr Čáp (Esatrade). Akci moderoval zkušený moderátor českého rozhlasu Pavel Petr.

Na úvod se ujal slova Petr Balogh, který převzal žezlo šéfa českého cyklokrosu po Čestmíru Kalašovi. „Je to neuvěřitelné! Čestmír byl v Táboře předsedou neskutečných padesát let a ve vedení české sekce pětadvacet. Spolupodílel se na třech světových šampionátech, třech mistrovství Evropy a osmnácti Světových pohárech. To se prostě nedá překonat. Patří mu za všechno velký dík,“ poděkoval mu Balogh na dálku. Táborští navíc chystají na den před konáním závodu prestižní kategorie C1 (28. října) slavnostní večer s rozlučkou.

I na postu reprezentačního trenéra se představil nový kouč. Funkci převzal bývalý jezdec Petr Dlask, který po pěti letech vystřídal Stanislava Bambulu. „Nejdřív jsem se rozmýšlel, protože jsem se nechtěl ukvapit. Když jsem vycítil elán a nadšení, který nechybí Petru Baloghovi, tak jsem nabídku přijal. Chci pomoct, aby šel český cyklokros zase nahoru,“ nastínil Dlask své plány.

Po té Slavomír Svoboda (Český svaz cyklistiky) popřál novým tvářím českého cyklokrosu mnoho úspěchů. „Oceňuji pana Kalaše, že si vychoval schopné nástupce. Přeji jim mnoho úspěchů a držím palce. A ať je cyklokros u nás i nadále tak velmi sledovaný.“

Od minulého roku nechybí mezi partnery českého cyklokrosu ani firma Esatrade, která se zabývá výživou a doplňky. „Jsme spokojeni, že můžeme být aktivními partnery i letos. Naše spolupráce se rozrostla navíc i v oddíle ČEZ Cyklo Team Tábor,“ pochvaloval si zástupce firmy Petr Čáp.

Zástupce firmy Toi Toi Karel Svoboda přiznal, že oceňuje vzájemné spolupráce s českým cyklokrosem a letos ponese název série závodů Toi Toi Cupu již podeváté. „Tu desítku musíme dotáhnout! Určitě s námi nebudete strádat,“ nastínil výhody nezbytného zázemí svých výrobků a nutného pohodlí pro fanoušky.

Inventář všech domácích závodů a historik Jindřich Pulman odtajnil své statistiky a upřesnil informace k českému seriálu závodů národního poháru. „Letos se koná již sedmačtyřicátý ročník a závidí nám ho celá Evropa. A jako Český pohár se pojede po třiadvacáté. Kolín bude hostit domácí šampionát počtvrté a celkově už po pětašedesáté,“ uvedl.

V letošním kalendáři Toi Toi Cupu je na programu ve společné kategorii muži Elite a U23 osm závodů, plus mistrovství republiky, všechny se započítávají do celkového pořadí. V ostatních kategoriích se pojede o čtyři závody víc a započítává se devět nejlepších výsledků.

Z toho hned tři závody jsou kategorie C1 (Slaný, Tábor a Uničov), které jsou ohodnoceny větším počtem bodů do žebříčku UCI, ale i tučnějšími finančními prémiemi. Navíc při těchto závodech nebude chybět přítomnost televizních kamer, které zajistí na sportovním kanálu České televize přímé přenosy. Z ostatních závodů budou vysílány půlhodinové záznamy.

Domácí premiérou letošního ročníku Toi Toi Cupu bude závod kategorie C1 ve Slaném. Koná se v pondělí 28. září, i se zahraniční účastí. „Jsem mile překvapen, na start se postaví zástupci z devíti zemí. K největším hvězdám patří Belgičan Bosmans, Holanďan David van der Poel, duo Němců Walsleben a Meisen. Chybět nebude ani trio českých reprezentantů Šimůnek, Boroš a Ťoupalík,“ odtajnil ředitel závodu Karel Svoboda startovní listinu s největšími lákadly.

V nejlepším světle se bude chtít předvést fanouškům i loňský obhájce prvenství Toi Toi Cupu Jakub Skála. „Bude to úplně jiný závod, než na posledním mistrovství republiky. Zatímco v lednu jsme si to pořádně protrpěli, tentokrát to bude za odměnu,“ naráží Skála na rozdílné povětrnostní podmínky. „Už se těším. Jsem rád, že se na startu sejde tak silná konkurence. Bude to větší úroveň,“ dodal na závěr.  

Zde je odkaz na šot České televize

http://www.ceskatelevize.cz/sport/nejlepsi-videa/321311-cesky-pohar-cyklokrosaru-prosel-hned-nekolika-zmenami/

Text Petr Hofbauer, foto Michal Sváček


< Zpět

Partneři

close
detail