Pořadatelé jsou už na premiéru ve Slaném připraveni

Už to brzy vypukne! V pondělí 28. září odstartuje ve Slaném domácí cyklokrosová sezona, kde je na programu závod kategorie C1 s mezinárodní účastí pro juniory, ženy a muži Elite. „Jsme připraveni!,“ hlásí ředitel závodu Karel Svoboda.

Paradoxně se tu jel i poslední závod loňské sezony. Při lednovém mistrovství republiky tehdy panovaly typicky zimní podmínky – vítr, bahno a déšť. V současné době je zde zcela opačné počasí.„Je to extrém. Sotva dostaneme kolíky do země,“ pousmál se ředitel závodu Karel Svoboda. „V sobotu jsme spolu s pětadvaceti kamarády ze tří čtvrtin trať připravili. Snad nám do pondělí nikdo kolíky neukradne,“ dodal.

Liší se nějak trať od mistrovství republiky?

Jen malinko. Kvůli kynologickým závodům jsme museli přesunout víc ze stadionu. Ale současná pasáž je techničtější a víc atraktivnější. Ještě v pátek postavíme přemostění a jsme připraveni.

Už víte, jaká se sejde na startu konkurence?

Mile mě překvapilo, jaký je zájem ze zahraničí. Na start se postaví zástupci z osmi zemí. K největším hvězdám budou patřit Holanďan David van der Poel, Belgičané Aernouts, Bosmans, Vandekinderen, duo Němců Walsleben a Meisen a Slováci Haring, Glajza. Mezi favority nesmím zapomenout ani na čtyřlístek našich Skála, Šimůnek, Boroš a Ťoupalík.

Jaké máte připraveny novinky?

Zvýšili jsme divákům komfort. Díky tomu, že závod bude vysílat přímým přenosem česká televize, nebude chybět ani velkoplošná obrazovka. Každý jezdec bude mít i chip, takže bude lepší informovanost a přehled průběžného pořadí. A v doprovodném programu navíc vystoupí kapela Totální nasazení.

Je o vás známo, že patříte k cyklokrosovým nadšencům. Údajně jste založil i vlastní oddíl?

Už v roce 2006 jsme založili s partou kamarádů Toi Toi Cykloklub Slaný, když jsme jezdili na silničkách po okolí. Letos jsme postavili tým – Jaroslava Capoucha a Honzu Hlaváčka. Jinak u nás funguje velmi úspěšně dětský cyklistický kroužek, což je projekt Radomíra Šimůnka. Ten se pravidelně schází po celý rok a navštěvuje ho zhruba pětadvacet dětí, ve věku od šesti do dvanácti let.

Předběžná startovní listina

Belgičané Jim Aernouts, Wietse Bosmans a Jens Vandekinderen

Holanďan David van der Poel

Němci Philipp Walsleben a Marcel Meisen

Slováci Martin Haring a Ondrej Glajza

Dán Joachim Parbo

Češi Jakub Skála, Radomír Šimůnek, Michael Boroš a Adam Ťoupalík

Text Petr Hofbauer, foto Karel Svoboda a Petr Hofbauer


< Zpět

Partneři

close
detail