Experti tipují favority závodu ve Slaném

Kdo má největší šance na vítězství úvodního závodu Toi Toi Cupu ve Slaném, který je současně zařazen do kategorie C1. Zeptali jsme se zasvěcených osob, aby se pokusili tipovat užší okruh největších favoritů.    

Reprezentační trenér Petr Dlask

O vítězství by si to měli rozdat Belgičani Aernouts a Bosmans a oba Němci Walsleben s Meisenem. Věřím, že se o prvenství na domácí půdě poperou i naši, především trojice Šimůnek, Boroš a Ťoupalík. Právě on má na Slaný velmi dobré vzpomínky, když se tu v lednu stal mistrem republiky.

Cyklokrosař Martin Bína

Trať bude rychlá, ale současně i technická a členitá. Proto očekávám, že se bude jezdit ve skupinkách. Přeji si, aby do konečného pořadí výrazně promluvili naši. Asi největší šance má Ťoupalík, kterému se tu při domácím šampionátu dařilo. I když je z našich nejmladší, tak už dokázal, že je dostatečně vyspělý. Šimůnek je už natěšený a trať by mu měla sedět. Svědčit to bude i Bosmansovi a německému šampionovi Meisenovi. I když ten je psychicky labilnější. Překvapit by mohl i van der Poel, kterému nevyšel úvodní závod v Americe.

Bývalý cyklokrosař, dnes televizní expert Zdeněk Mlynář

V žádném případě to nebude jednoznačné, nikdo není vyložený favorit. Ale doufám, že vyhraje někdo z našich. Je teprve začátek sezony, proto je těžké tipovat. Ťoupalík už v Americe na Světovém poháru dokázal, že formu má. Navíc právě ve Slaném získal mistrovský titul. Proto si myslím, že by mohl vyhrát. O bednu budou bojovat Meisen s Van der Poelem, věřím, že se přidají i Šimůnek a Boroš. Jsem nemocný, proto budu závod sledovat jen u televize.

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail