Ženám kralovala Havlíková

I závod žen ve Slaném byl zařazen do kategorie C1. Ten ovládla Pavla Havlíková, která porazila legendu a čtyřnásobnou mistryni světa v cyklokrosu Němku Hanku Kupfernagelovou.

Na začátku letošní sezony změnila Pavla Havlíková svůj dres. V současné době obléká barvy německého týmu MRM-Avalon. Už od úvodních metrů dupla Havlíková do pedálů a každým šlápnutím se vzdalovala svým soupeřkám. Vůbec se nerozpakovala zvládnout šest okruhů v délce 2702 metrů osamoceně. Za odvahu se pak dočkala vítězství.

S velkým odstupem za ní jezdila Němka Hanka Kupfernagelová a Jana Czeczinkarová. Jedenačtyřicetiletá čtyřnásobná mistryně světa ke konci zrychlila a uhlídala si druhé místo. Teprve osmnáctiletá jezdkyně týmu Sram Mitas Trek si připsala třetím místem cenný úspěch a je příslibem do budoucna.  

Vítězství Pavly Havlíkové bylo jednoznačné, její náskok byl bez tří vteřin minutový. Zdálo se až příliš jednoduché. „Vždycky když vyhrajete s takovým náskokem, tak to vypadá jednoduše. Do závodu jsem šla s tím, že pojedu od začátku naplno a uvidím. Byla jsem ráda, že jsem jela sama. Nemusela jsem se prát o každou zatáčku. O to jsem to měla dnes jednodušší,“ prozradila svoji taktiku.  

Už několik let mívá Havlíková úvod sezony excelentní. Později se ale forma postupně ztrácí. Bude se situace opakovat i letos? „Ne ne. Každý rok říkám, že ne. I letos se budu opakovat (s úsměvem). Je to dáno tím, že mi vyhovují suché a rychlé tratě. Nesedí mi bláto, nejsem totiž tak silová závodnice,“ vysvětlila.  

Legenda cyklokrosu se vrací

Čtyřnásobná mistryně světa v cyklokrosu Němka Hanka Kupfernagelová se pořadatelům sama přihlásila.

Nejen svou účastí, ale i předvedeným výkonem, byla příjemným zpestřením závodů.  

Proč jste startovala zrovna ve Slaném?

Rok jsem nezávodila, měla jsem zlomená žebra. I když jsem ještě nebyla stoprocentně v pořádku, jela jsem v loňské sezoně pouze mistrovství Německa. Musím sbírat body do žebříčku UCI, abych se posunula výš.

Jak jste spokojená s výkonem a umístěním?

Jsem nadmíru spokojená. Včera jsem totiž absolvovala těžký závod ve Švýcarsku a hned potom sedm set kilometrový přesun do Slaného.

Je na vás vidět radost a nadšení ze závodění. Věk zřejmě nehraje žádnou roli?

Nejsem jediná, po čtyřicítce závodili i Jens Voigt, Ole Einar Björdalen a další. Vydržím do doby, dokud mi jezdění bude přinášet radost.

Jste čtyřnásobná mistryně světa v cyklokrosu, nepotřebujete si nic dokazovat. Přesto, jaké jsou vaše plány do letošní sezony?

Všechno se to bude odvíjet podle závodu Světového poháru ve Valkenburgu. Pokud skončím v desítce, půjdu do sezony úplně naplno a veškerou přípravu zaměřím na mistrovství světa v Zolderu.

Uvidí vás fanoušci cyklokrosu i v dalších závodech Toi Toi Cupu?

Ráda bych zkusila objet celý seriál. Ale všechno záleží to na domluvě s organizátory.

Text a foto -peh-


< Zpět

Partneři

close
detail