V mládežnických kategoriích se bojovalo o premiérové body

O první body ve dvanáctidílné sérii Toi Toi Cupu se bojovalo i v ostatních mládežnických kategoriích. Ve dvou kategoriích slavil úspěch únik (žáci a junioři), naopak závod kadetů a kadetek byl napínavý až do cílové rovinky.

Žáci

Žák Pavel Bittner kombinuje několik cyklistických disciplín. Letos patří k nejpilnějším sběračům medailí a získal devět titulů. Z toho hned sedm na dráze. O víkendu jel dva závody, v českém poháru na silnici prohrál v časovce s Vackem o tři setiny vteřiny. V pondělí si ale spravil chuť. Neponechal nic náhodě a s přehledem vyhrál. „Nečekal jsem, že budu mít dneska tak dobré nohy,“ pochvaloval si. I přes pohodové vítězství odmítá v dlouhodobém seriálu roli hlavního favorita. „Nic není jisté. Uvidím, jak se mi bude dařit v dalších závodech,“ řekl skromně.

 

Kadetky

K odjeté Součkové a Vaníčkové se přidala i o rok mladší Mišoňová. O konečném pořadí rozhodlo stoupání v závěrečném třetím kole.

Ze třetího místa byla zklamaná obhájkyně loňského prvenství Tereza Vaníčková. „Rozhodlo se až v posledním kopci. Tam za to Majda vzala a my už jsme jí nestačily,“ prohlásila.

Spokojenější, přesto rozčarovaná byla Celestýna Součková. „Když jsem zkoušela několikrát nastoupit, tak mi tuhly nohy. Když nás Mišoňová dojela, ani jednou nevystřídala. Mohly jsme na ní několikrát řvát, stejně se za námi jenom vezla. I když jsem si na ní v závěru věřila, ve sjezdu mi poodjela a já jsem se neudržela. Přesto jsem s druhým místem spokojená. Minulý týden jsem totiž trénovala jen dvakrát, protože jsem byla nemocná,“ uvedla.

Magdalena Mišoňová se díky vítězství možná stala nejslavnější sportovkyní Sokolu Veltěž. „No, možná,“ připustila držitelka stříbra z loňského mistrovství republiky. Letos už získala i titul domácí šampionky v cross-country. „Když jsem se dotáhla na první dvě, tak jsem ztrácela ve výjezdech. Proto jsem pak odpočívala, ale byla to i součást taktiky,“ přiznala. Přesto v závěru našla v sobě ještě zbytek sil. „Je to asi tím, že jsem vytrvalkyně,“ vysvětlila. V dalších závodech má jasno. „Chci stát pokaždé na bedně!,“ věří.  

 

 

Kadeti

Nejvyrovnanější byl závod kadetů, když se ve vedení střídala pětice jezdců. Nakonec vyhrál Jakub Schierl, druhý Jakub Ťoupalík a třetí Vladimír Mikšaník zaostali o tři vteřiny. Rychlému tempu nestačil čtvrtý Josef Kunášek, zklamaný musel být až šestý Vojtěch Kmínek, kterému spadl řetěz.

Vítězný Jakub Schierl: „Bylo to těžký. Když Kmínek udělal chybu, zůstali jsme jen tři. V posledním stoupání jsem nastoupil a vyšlo to,“ pochvaloval si.

Prvoročák Jakub Ťoupalík se musel do čela prokousat početným startovním polem. „Jsem hodně spokojený. Chvilku mi trvalo, než jsem se dotáhnul na nejlepší. Když jsme jezdili ve třech, snažil jsem si nastoupit. I když to tentokrát nevyšlo, druhé místo beru,“ řekl.

Třetí Vladimír Mikšaník „Na bednu jsem si věřil. Dneska to bylo spíš oťukávání soupeřů. Moje chvíle přijde teprve v dalších závodech,“ věří si.

 

Junioři

Sólo závod absolvoval junior Josef Jelínek. Chvilku se zdálo, že by dvojice Jonáš Březina a Václav Sirůček mohla spolupracovat a přiblížit se k němu. Ale opak byl pravdou. Trojice dojela ve stejném pořadí až do cíle.

Jonáš Březina nepovažuje druhé místo jako obhájce prvenství za zklamání. „Nejsem zklamaný, vůbec! První závod je vždycky o seznámení s ostatními soupeři a zjištění, kdo jak na to je. Pepa za to od začátku vzal a já jsem nestíhal. Ve třetím kole jsem si navíc otočil sedlo a musel vyměnit kolo. Proto jeho náskok tolik narostl.“

Z vítězného Josefa Jelínka vyzařovalo zdravé sebevědomí. „Věřil jsem si od začátku. Proto jsem zkusil okamžitě nastoupit a otestovat si soupeře. Když jsem viděl, že můj náskok narůstá, jezdil jsem v klidu. S Jonášem občas spolu trénujeme, tak jsme probrali taktiku. Budu se snažit být nejlepší i v každém příštím závodě,“ plánuje si.

 

Ve Slaném se našly brýle

Pokud v pondělí na stadionu ve Slaném někdo ztratil nebo jen nechtěně odložil dioptrické brýle, nezoufejte! Ten, kdo je postrádá, ať kontaktuje ředitele závodu Karla Svoboda na telefonu 724 240 560.   

Text a foto -peh-


< Zpět

Partneři

close
detail