Toi Toi Cup pokračuje v sobotu v Hlinsku

Druhý díl seriálu Toi Toi Cupu míří do Hlinska. Už zítra v 10 hodin odstartují žáci s kadetkami, sportovní den vyvrcholí odpoledne ve 14 hodin, kdy do terénu vyrazí muži společně s jezdci kategorie U23.

Ředitel závodu a současně i sportovní manažer Leoš Chvojka přilákal na start kompletní domácí cyklokrosařskou špičku, tentokrát bez Belgičanů“ Šimůnka, Boroše a Ťoupalíka. Předběžná startovní listina obsahuje třiapadesát jmen.

Ze zahraničních jezdců se představí čtveřice Slováků Martin Haring (ve Slaném 6. místo), Ondrej Glajza (21. místo), Václav Metlička (24. m.) a Lukáš Bátora (26. m.), Poláci Bartosz Mikler, Dawid Chudek, Grzegorz Sikora, Damian Niesluchowski, Rakušané Philipp Heigl a Karl Heinz Gollinger.

K favoritům by ovšem měli patřit čeští cyklokrosaři. Loňské vítězství obhajuje Jakub Skála před Vojtěchem Niplem a Tomášem Paprstkou.

Zajímavé bude sledovat, jak si povede právě Tomáš Paprstka, který ve Slaném příjemně překvapil pátým místem. Stupně vítězů by rád atakoval desátý ze Slaného Ondřej Bambula. Otázkou je, zdali jsou už zdravotně stoprocentně v pořádku Vojtěch Nipl a Jakub Skála. Před domácím publikem se jistě bude chtít vytáhnout i zástupce domácím barev Lubomír Petruš.   

Program dne:

10:00 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší) a Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:45 hodin Kadeti  

11:35 hodin Junioři

12:30 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:00 hodin Muži (Elite a U23)

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail