Suverénní Paprstka pokořil své soupeře o třídu

Nevídaný náskok šestadevadesáti vteřin si přivezl do cíle suverénní Tomáš Paprstka. Druhé místo vybojoval na oblíbené domácí trati Lubomír Petruš, se ztrátou devatenácti vteřin dojel třetí Jakub Skála.

Paprstka rozhodl o svém vítězství hned v úvodním okruhu. Dupnul do pedálů a jeho odstup pravidelně narůstal. Ze skupinky pronásledovatelů se časem vykrystalizovala dvojice Petruš a Skála, za nimi pak „černý kůň“ Malík a Kyzivát. Přes pád a technické problémy si nakonec dojel pro čtvrté místo Nipl. Pátý Malík dokázal, že se stále zlepšuje. Šestý Eberl měl dobrý závěr, naopak Kyzivát uhájil sedmé místo před osmým Knížetem o dvě vteřiny. Desátý Bambula doplatil na pád z úvodního kola.    

Pořadí kategorie mužů (42 startujících): 1. Tomáš Paprstka, 2. Lubomír Petruš, 3. Jakub Skála.

Vítězný Tomáš Paprstka: „Dnešní trať je dost podobná bikům, takže mi to dneska docela sedlo. Když jsem viděl, že nikdo nechce jet na špici a že se kluci drží v háku, naznačovalo to, že na to moc nemají a chtějí radši vyčkávat. Tak jsem to zkusil a pořádně za to vzal. Jel jsem si své tempo a od půlky závody jsem pokračoval už jen tréninkově,“ popsal svoji vítěznou taktiku. Dalším jeho závodem budou Milovice, možný je ale i start v zahraničí. „Uvidím, ještě se domluvím s trenérem. Momentálně se cítím dobře, takže to možná zkusím,“ naznačil svůj další program.  

Lubomír Petruš se chtěl před domácími fanoušky vytáhnout. A to se mu druhým místem dokonale povedlo. „Tuhle trať mám rád. Je hodně podobná bikové, což mi dost sedí. Je to i pro mě dobrá reklama a dodá mi to skvělou motivaci do dalších závodů. Proto jsem s dnešním druhým místem spokojený, bylo to maximum. Na Tomáše jsem neměl, jel opravdu rychle. Já si nebyl sám sebou jistý, jak na tom jsem. Pak jsem viděl, že jsem na tom ze skupiny možná nejlíp, proto jsem se snažil ušetřit co nejvíc sil a postupně stupňovat tempo.“

Pro Jakuba Skálu bylo dneska třetí místo maximum. „Ještě stále se rozjíždím. Aspoň je tam už znát nějaký pokrok. Udělal jsem pár chyb v technice, proto vznikla mezi námi mezera. Luboš byl rozhodně silnější ve stoupání, kde jsem na něj pravidelně ztrácel,“ uznal sportovně. Možná mu ke zlepšení proti prvnímu závodu pomohlo i oholení vousů. „Je to možné. Pár gramů šlo dolů,“ přiznal s úsměvem. „Kdyby to fakt tolik pomáhalo, tak půjdu příště klidně dohola,“ připustil.  

Text a foto -peh-


< Zpět

Partneři

close
detail