Zajímavosti z Hlinska

Druhý závod Toi Toi Cupu v Hlinsku přinesl spoustu zajímavostí. Přinášíme několik postřehů a zajímavostí ze zákulisí sobotního závodu.

Zájem nejmladších roste

Proti loňské sezoně se rozrost počet startujících v nejmladší věkové kategorii – žáků i kadetek. Na start druhého závodu se postavilo 44 mladších i starších žáků, nejmladší byli devítiletí Vojtěch Hendrych (Bike Freaks Holice) a Kryštof Král (Sokol Veltěž). V kategorii kadetek nastoupilo 22 startujících (ve Slaném dokonce 26), nejmladší z nich byla desetiletá Vanda Dlasková (Lawi Author Team).

 Vyhrál, přesto nebyl pochválen

Kategorii kadetů zatím vévodí Jakub Schierl z Remerx Merida Kolín, v Hlinsku si připsal své druhé pohárové vítězství. Jenže slova uznání se mu od svého trenéra Jana Slavíčka nedostalo. Ten mu hned po dojezdu vysvětlil, že je třeba dodržovat týmovou taktiku. V průběhu závodu totiž jezdila v čele závodu skupinka, ve které se zuby nehty držel i oddílový kolega o rok mladší Tomáš Dudek. Jakub Schierl na nic nečekal a chtěl co nejdřív odjet svým soupeřům. To se mu brzy povedlo, ale jeho tempo už neakceptoval Dudek, který dojel pátý. „Kubo, ty na to máš. Ostatním odjedeš, kdy budeš chtít. Proto si měl jet v balíku a šetřit síly. Tomáš by se udržel na čele déle,“ vysvětlil mu trenér Slavíček. Uvidíme příště, jestli si Jakub Schierl vezme jeho slova k srdci.  

Úspěch prožívá i rodina

Závod juniorů byl exhibicí dvojice Josef Jelínek a Jonáš Březina. Ve své kůži nebyl evidentně ani Jan Novák, který se na trati vyloženě trápil a dvě kola před koncem byl ze závodu odvolán. „Už v týdnu mi nebylo dobře. Jsem nachlazený, ale chtěl jsem to zkusit,“ uvedl Novák, který nakonec ani neodcestoval do Gietenu. A po defektu Václava Sirůčka se boj o třetí místo rozšířil na několik kandidátů.

Díky skvělému závěru se tak letos poprvé dostal na bednu Dominik Prudek. Jeho boj sledovala a nesmírně prožívala jeho maminka, dříve výborná rychlobruslařka. Už za cílovou čarou marně naháněla svého syna, aby mu pogratulovala k úspěchu. Po vítězném ceremoniálu na stupních vítězů se neubránila dojetí a spěchala se s ním podělit o radost. „Ani mi nechtěl dát pusu. Museli jsme stranou,“ prozradila s úsměvem od ucha k uchu.

Text a foto –peh-


< Zpět

Partneři

close
detail