Česky English

Třetí zastávkou Toi Toi Cupu jsou Milovice

Příznivci cyklokrosu si přijdou během víkendu na své, na programu jsou dva závody. První se koná v sobotu v Milovicích, o den později se jede v Jičíně.

Jako již tradičně, program dne odstartují v 10 hodin žáci s kadetkami. Pak se bude postupně závodit v dalších mládežnických kategoriích. Ženy se postaví na start v 12:30 hodin, sportovní den vyvrcholí ve 14 hodin, kdy do terénu vyrazí muži společně s jezdci kategorie U23.

V neděli budou cyklokrosaři usilovat o další body v Toi Toi Cupu v Jičíně, pouze společný závod mužů a jezdců do 23 let se do celkového pořadí seriálu nezapočítává. 

„Sice pršelo, ale trať nebude tolik blátivá. Převážná část s technickými úseky se jede v lesoparku. To by mohlo vyhovovat Skálovi s Niplem. Ale hlavním favoritem je Paprstka, který jezdí ve velké pohodě,“ uvažuje reprezentační trenér Petr Dlask.

„Trať mi docela sedí. Je technická, s hodně zatáčkami a dlouhým sjezdem. Formu ještě neladím, stále se teprve rozjíždím. Jasným favoritem je Tomáš Paprstka, který je momentálně trochu jinde. Ale tentokrát mu to tak snadno nedaruji,“ vzkazuje obhájce loňského prvenství v Toi Toi Cupu Jakub Skála.

Největší favorit a momentálně domácí jednička Tomáš Paprstka má na Milovice milé vzpomínky. „Před dvěma roky jsem tu vyhrál první závod mezi muži. Proto je místní trať moje oblíbená. Je taková hravá, líbí se mi spousta zatáček, ale i dlouhé schody,“ uvedl vedoucí jezdec průběžného pořadí Toi Toi Cupu.

A jak se vypořádá s rolí jasného favorita? „Možná si podle výsledků každý myslí, že jsem neporazitelný. Ale loni jsem se na začátku sezony trápil. Moc dobře vím, že to není nic příjemného. Když se člověk sebevíc snaží a nemá formu,“ prohlásil Paprstka a dodal: „Je fakt, že se mi úvodní závody povedly. Dokud to jde, je to snadnější. Proto bych zase rád vyhrál. Zkusím podobnou taktiku jako v Hlinsku. Napálím to od startu a uvidím.“

Loňské prvenství zcela určitě neobhájí Michael Boroš. Ale polepšit by si mohl Jakub Skála, který skončil druhý. O stupně vítězů se poperou i Paprstka, Petruš a Nipl. Nebo snad překvapí někdo další? Pořadatelům se přihlásil i Polák Mariusz Gil jezdící v barvách MRM Avalon Bike.

 

Program dne: Milovice i Jičín

10:00 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší) a Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:45 hodin Kadeti 

11:35 hodin Junioři

12:30 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:00 hodin Muži (Elite a U23)

Text–peh-, foto archiv

 


< Zpět

Partneři


Toi Toi


Auto Škoda


Strabag


Skupina ČEZ


Cube


Force


Kalas


Comett


Janev


Tufo


Karcher


Hi-tec


Profastav s.r.o.


TKF - Stany


Agentura Cyklistika


Roadcycling


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz

close
detail