Česky English

V Milovicích mají nejmenší tým pořadatelů, ale nadšení jim nechybí

Už počtvrté v historii se konal v Milovicích závod zařazený do série Toi Toi Cupu, z toho jednou hostilo středočeské město republikový šampionát v mládežnických a ženské kategorii. Hlavní podíl na uspořádání sportovní akce má cyklokrosový nadšenec Richard Němec.

Jak se zrodil nápad uspořádat cyklokrosové závody?

Můj táta dřív cyklokros jezdil, závodil s Červínkem a Fišerou. Už jako malý jsem jezdil po závodech fandit Kvasničkovi a Bambulovi. Postupem času jsem dostal nápad, že bychom mohli uspořádat nějaký závod. Cyklokrosová komise nám přidělila první rok malý Toi Toi Cup a následující ročníky se jely i závody mužů Elite.  

Rok od roku jste zkušenější, takže je pořádání závodů snadnější?

Na rozdíl od ostatních pořadatelů máme asi nejmenší tým pořadatelů. Veškerá organizace stojí na mě, na tátovi a pár kamarádech, kteří nám přijdou pomoct. Na trati jsme byli týden před startem každý den.

Co vás vedlo k tomu, že jste vybrali tuto trať?

Žiju tady už sedmnáct let a pamatuji, jak se tu upravil zdejší lesopark. Zdá se mi to dobrá lokalita, přímo uprostřed města. Trať jsem navíc konzultoval přímo s cyklokrosaři, kterým se líbí a rádi se k nám vrací.

Jak zvládáte finanční zabezpečení závodů?   

První kroky vedou každoročně na město, které nám pomáhá. Navíc máme i podporu Středočeského kraje a spousta regionálních firem. Ale hlavně bez podpory základní školy Juventa, která nám poskytuje veškeré zázemí, by nebylo možné závod uskutečnit. Za to jim patří velký dík.

Dokázal jste sehnat i zajímavé ceny pro nejlepší v mládežnických kategoriích. Prozradíte jaké?

Od našich sponzorů dostali medailisté poukazy na pizzu a do zábavného parku, v dospělých kategoriích zase ochutnávku od pivovarů Svijany a U Fleků, navíc město věnovalo pěkné broušené skleničky. Perličkou je, že vítěz kategorie žen a mužů dostal divokou kachnu a kačera. Mládežníci si zase přilepšili o cyklistické helmy LAS, které věnoval Petr Benčík.

Tak to byste mohl mít smělé plány do budoucna?

To zatím vůbec neřešíme. Přiznávám, že nás láká uspořádat mistrovství republiky kategorie Elite nebo závod kategorie C1. Ale jsme omezeni prostorem, hlavně co se týče parkování. Ani netuším, jestli by to unesli i místní občané, kteří nejsou uspořádání takových závodů moc nakloněni.

Text a foto –peh-


< Zpět

Partneři


Toi Toi


Auto Škoda


Strabag


Skupina ČEZ


Cube


Force


Kalas


Comett


Janev


Tufo


Karcher


Hi-tec


Profastav s.r.o.


TKF - Stany


Agentura Cyklistika


Roadcycling


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz

close
detail