Už počtvrté se radovali kadet Schierl a junior Jelínek

O další pohárové body letošního seriálu Toi Toi Cupu se bojovalo v sobotu v Trutnově. Svoji neporazitelnost ztratil žák Pavel Bittner, čtvrté vítězství vybojoval kadet Jakub Schierl a junior Josef Jelínek.

Překvapení se zrodilo hned v úvodním závodě starších žáků. Dosud suverénní a neporažený Pavel Bittner skončil až čtrnáctý. Kvůli technickým problémům s kolem musel půl okruhu běžet do depa. Vítězství tak vybojoval Jan Zatloukal před Davidem Šulcem a Matyášem Fialou.

V kategorii kadetek si připsala třetí vítězství Tereza Vaníčková, před oddílovou kolegyní Krystýnou Zemanovou a Magdalenou Mišoňovou.  

V kategorii kadetů dominovali jezdci ze stáje Remerx – Merida Team Kolín. První dorazil do cíle Jakub Schierl, druhý Tomáš Dudek zaostal o dvacet vteřin a třetí Josef Kunášek ztratil čtyřicet vteřin. Vítěz si připsal už čtvrté prvenství a upevnil si i celkové vedení v Toi Toi Cupu. „Snažil jsem se co nejvíc soustředit, abych nedělal zbytečné chyby,“ prozradil jednoduchou taktiku vedoucí jezdec kategorie kadetů Jakub Schierl.

Kategorii juniorů ovládl letos už počtvrté Josef Jelínek. Dnes vyhrál stylem start – cíl. Až do posledního kola jezdil průběžně druhý prvoročák David Honzák, kterého naháněla skupina s Březinou, Zeťákem a Rumanem. V boji o stříbro byl nakonec úspěšnější Březina před Honzákem, čtvrtý dojel Zeťák a pátý Ruman.

Od rána se mokré trati postupně oteplovalo a na kluzkém terénu poznamenala závod spousta pádů. Ty postihly některé z favoritů - Sirůčka, Jarého, Gavendu nebo Paličku. „Pády k cyklokrosu odjakživa patří. Proto se v konečném pořadí první desítky objevila spousta nových jmen,“ uvedl reprezentační trenér Petr Dlask.

Pavla Havlíková je stále při chuti. V Trutnově si připsala při svém třetím startu v Toi Toi Cupu třetí trumf. Druhá dojela se ztrátou padesáti vteřin Nikola Nosková a třetí Jana Czeczinkarová ztratila na vítězku minutu čtrnáct vteřin.

Zde jsou výsledky z Trutnova.

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Partneři

close
detail