Do Tábora dorazí cyklokrosaři z jedenácti zemí

Šestý díl seriálu Toi Toi Cupu přilákal na středeční start závodů kategorie C1 v Táboře zástupce z jedenácti zemí. Atraktivní podívanou s mezinárodní účastí slibují především boje v kategoriích juniorů, žen a mužů Elite.   

Už zítra ožije areál Komora bouřlivou atmosférou, kde slavili v minulosti čeští cyklokrosaři nejeden skvělý úspěch. Navážou na ně ve slušné konkurenci i ve středu?

Hned tři závody jsou zařazeny do prestižní kategorie C1, o dvojnásobný bodový příděl budou usilovat junioři, ženy a muži Elite.  

Na tradiční trati se už v pondělí odpoledne proháněli místní nedočkavci a hledali si ideální stopu. „Teď nemám čas. Musím potrénovat, chci tady uspět,“ odmítl žádost o rozhovor David Kníže.

Podobně jsou na tom i ostatní čeští cyklokrosaři, kteří se zaměřují přípravu jako první z vrcholů letošní sezony právě do Tábora.

Mezi favority budou patřit především Belgičané Wietse Bosmans, Jens Vandekinderen, Diether Sweeck a Vincent Baestaens, společně s Holanďanem Davidem van der Poelem. O umístění v první desítce budou usilovat Polák Mariusz Gil, Švýcar Simon Zahner, Ital Marco Bianco, ale i Slováci Martin Haring a Ondrej Glajza. Ale promluvit do celkového pořadí budou chtít i naši reprezentanti. Velké ambice má domácí Jakub Skála, skvělou formu bude chtít znovu potvrdit Tomáš Paprstka, ale i stále se zlepšující Vojtěch Nipl a Lubomír Petruš. Chybět nebude ani trio „Belgičanů“ Radomír Šimůnek, Michael Boroš a Adam Ťoupalík. 

V kategorii žen bude tahákem start čtyřnásobné mistryně světa Němky Hanky Kupfernagelové a na domácích tratích zatím suverénní a neporažené Pavly Havlíkové.

Pořadatelé přichystali pro fanoušky nejen velkoplošnou obrazovku, ale postavili i tribunu v cílové rovince. Pro cyklokrosové příznivce, kteří do Tábora nedorazí, je potěšující i zpráva, že závod kategorie mužů Elite bude vysílat od 13:25 hodin program ČT sport.

Středeční program odstartují už v 9:30 hodin žáci s kadetkami, sportovní den vyvrcholí odpoledne ve 13:30  hodin, kdy do terénu vyrazí muži společně s jezdci kategorie U23.

 

Program dne:

9:30 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší) a Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:15 hodin Kadeti 

11:05 hodin Junioři – C1

12:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let) – C1

13:30 hodin Muži (Elite a U23) – C1

Text a foto -peh-


< Zpět

Partneři

close
detail