Česky English

V Lounech čeká zítra na cyklokrosaře delší trať

Poslední říjnovou sobotu je v Lounech na programu sedmý díl letošního seriálu Toi Toi Cupu. V Ústeckém kraji se pojedou závody kategorie žáků, kadetů a kadetek, juniorů, žen a mužů Elite.

 

Proti loňskému roku se trať závodu prodloužila o pět set metrů. Pořadatelé totiž provedli hned dvě změny. „Prvním důvodem je zdvojené depo a druhou novinkou, že využijeme novou vyasfaltovanou cestu pro inlajnisty podél stadionu,“ prozradil ředitel závodu Milan Chrobák.

Počasí má být zítra v Lounech slunečné, teplota kolem 16 stupňů C. Proto nehrozí blátivé podmínky jako v některých předchozích letech.

A kdo by měl patřit do okruhu favoritů? Loni tu zvítězil na pásce Jakub Skála před Michaelem Borošem, téměř dvě minuty zaostal Tomáš Paprstka. „Trať není moc těžká. Místy spíš monotónní a pro diváky ne moc přehledná. Cítím se už líp, zdraví docela funguje. Proto budu spokojen alespoň s umístěním na bedně,“ přeje si obhájce prvenství Jakub Skála, který si momentálně připravuje na zítřek kolo. „Zrovna si montuji nové brzdy. Ale musím je šetřit, abych nebyl moc pomalý,“ zavtipkoval.  

S největšími ambicemi půjde na start lídr Toi Toi Cupu Tomáš Paprstka. „Chci zase vyhrát. V minulosti se mi tu dařilo, v Lounech jsem už zvítězil. A taky mi vyhovuje zdejší trať,“ plánuje si. Vedoucí muž průběžného pořadí půjde do závodu s novým materiálním vybavením. „Mám nový karbonový rám Merida s kotoučovými brzdami a řazením 1x11. Je to paráda, váží 7,7 kilogramu,“ pochlubil se Paprstka.

Už zítra kolem 15 hodiny se dozvíme vítěze. „Věřím, že to bude divácky atraktivní a vyrovnaný závod s dramatickou zápletkou, stejně jako v Táboře,“ doufá ředitel závodu Milan Chrobák.

 

Program dne: Louny

10:00 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší) a Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:45 hodin Kadeti 

11:35 hodin Junioři

12:30 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:00 hodin Muži Elite (Elite + U23)

Text –peh-, foto gh


< Zpět

Partneři


Toi Toi


Auto Škoda


Strabag


Skupina ČEZ


Cube


Force


Kalas


Comett


Janev


Tufo


Karcher


Hi-tec


-


-


TKF - Stany


Agentura Cyklistika


Roadcycling


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz

close
detail