Česky English

Mistrovská trať doznala drobných změn

Kolínští pořadatelé zareagovali na požadavky České televize a s menšími změnami upravili trať, kde se pojede v sobotu 9. ledna 2016 mistrovství republiky mužů a žen.

Na listopadové schůzce Agentury Cyklistika, pořadatelů MR a České televize se všichni zástupci dohodli, že kvůli lepší přehlednosti dojde ke zkrácení a drobným úpravám kolínské trati, kde se bude konat národní šampionát kategorie žen a mužů Elite. „Zadní část je hodně zalesněná a pro kamery České televize méně přehledná. To si proto vyžádalo zkrácení tratě a její úpravy,“ vysvětlil zástupce Agentury Cyklistika Petr Balogh.

Další úpravy trati popsal ředitel závodu Jan Slavíček. „Proti loňsku jsme přidali zdvojené depo, které se nachází na asfaltu před fotbalovým stadionem Jiskry. Úplně jsme vypustili technicky náročnější pasáž s těžším výjezdem.“

Přesto trať nebude jednoduchá, jezdci budou muset absolvovat dvě písečné pasáže. „Myslím, že právě v nich se bude rozhodovat,“ předvídá Slavíček a dodává: „Zrovna ta před druhým depem je hodně pěkná. Někdo ji projíždí celou, další radši seskakují. Je dlouhá asi padesát metrů. Taková houpačka nahoru – dolu, kde se projíždí ďolíčkem s kořeny. Může se tu lehce chybovat a dost ztratit nebo získat.“  

Těsně před vjezdem na stadion se nachází druhý písečný úsek. „Pokud přijede do finiše menší skupinka, tak je to poslední možnost kde se dá závod vyhrát. Písek je zde hlubší a kdo ho zvládne projet, může získat rozhodující náskok,“ uvažuje Slavíček.

Poslední změna čeká na závodníky těsně před cílem. „Při nájezdu se nejede rovnou do cíle, ale odbočí se doleva směrem ke startu a cílová rovinka bude rozdělená na polovinu. Bude to taková smyčka, prakticky se bude spurtovat tři čtvrtě okruhu po tartanu,“ popsal ředitel závodu závěrečné metry trati.

-peh-


< Zpět

Partneři


Toi Toi


Auto Škoda


Strabag


Skupina ČEZ


Cube


Force


Kalas


Comett


Janev


Tufo


Karcher


Hi-tec


-


-


TKF - Stany


Agentura Cyklistika


Roadcycling


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz

close
detail