Komu věří odborníci?

Odborníci cyklokrosu si zkusili zatipovat pořadí prvních tří na sobotním mistrovství republiky žen a mužů v Kolíně.

Kdo bude mistrem republiky, kdo získá další medaile? To jsou nejčastější otázky mezi fanoušky cyklokrosu. Přinášíme názory několika fundovaných odborníků.

Jan Krůta – redaktor Supercycling.cz

Pavla Havlíková je jednoznačná favoritka, soupeřky převyšuje rozdílem třídy. Navíc i trať jí bude vyhovovat. Czecinkarová vede pohár a měla by druhým místem potvrdit celkové prvenství. Nosková je velký talent a trenér Hollosi bude slavit medailový double.

Věřím Šimůnkovi, který preferuje rychlé tratě a je vidět, že vše podřizuje úspěchu na domácím šampionátu a mistrovství světa. Už teď je v dobré formě a navíc rozhodnou jeho zkušenosti. Paprstka má trať najetou a je doma. Využije toho a prodá to. Borošovi tak sedí rychlé okruhy a potvrdí roli jednoho ze spolufavoritů.

Jaroslav Cícha – tiskový mluvčí českého svazu cyklistiky

Havlíková po celou sezonu dokazuje svoji výkonnost i na mezinárodní scéně. Druhá skončí Nosková. Ač je mladá, tak je cyklisticky všestranná. A hlavně, pokud bude trať tvrdší, tak by jí měla vyhovovat. Mikolášková má už dva tituly, letos ale nemá takovou formu jako v minulosti.

V mužích je situace vyrovnanější, ale většina konfrontací v mezinárodníh podnicích vyznívala mezi našimi jezdci nejlépe pro Boroše. Proto je pro mě největší favorit. Dalšími medailisté vzejdou ze čtveřice Šimůnek, Paprstka, Nipl a obhájce titulu Ťoupalík. Na základě vzájemných soubojů věřím, že druhý skončí Ťoupalík a třetí Šimůnek. I když tomu bych to přál nejvíc.

Karel Kaňka – výsledkový servis

Největší favoritkou je samozřejmě Havlíková, která má letos nejlepší výsledky a dokáže se prosadit i v mezinárodní konkurenci. Stříbro získá Mikulášková, která nemá úspěšnou sezonu, ale zase velké zkušenosti a kvalitní přípravu trenéra Chrobáka. Třetí skončí Nosková – mladá, dravá a hlavně rychlá.

Titul získá Šimůnek. Premiérový titul mu stejně jako já přeje spousta fanoušků. Druhý skončí Nipl, protože když vyhrává Šimůnek, tak je Vojta věčně druhý. Třetí bude domácí Paprstka, který má tuto trať dokonale najetou. Taky si myslím, že poprvé v sezoně konečně už konečně dojede Danny Šimůnek.

Michal Sváček – fotograf MFDnes

Na bedně budou Šimůnek, Boroš a Ťoupalík. Jejich aktuální forma tomu odpovídá. Hlásí oblevu, a to by mělo všem třem vyhovovat.

Havlíková má letos stabilní formu, přesto tipuju že vyhraje Nosková! Ženy tolik nesleduji, ale myslím, že třetí skončí Mikulášková.

Jindřich Pulman – moderátor cyklokrosových závodů

Výsledky hovoří jasně ve prospěch trojnásobné šampionky, proto by nemělo být o titulu pochyb. Druhá bude Mikulášková, která směřuje formu k domácímu šampionátu. Třetí skončí Nosková zřejmě nejvšestrannější talent posledních let.

Mé osobní přání je, aby Šimůnek získal první titul. Po sedmi titulech jeho otce bych mu to přál. Domácí prostředí by mělo svědčit Paprstkovi a doufám, že se mu to podaří. Třetí bude Ťoupalík, jehož výkonnost jde nahoru. Pokud se mu povede vyhrát, zapíše se do historie. Získá šestý titul v řadě!

Jan Slavíček – ředitel závodu mistrovství republiky

Jednoznačnou favoritkou je Havlíková. Jasně ostatní soupeřky výkonnostně převyšuje. Jana Czecinkarová pojede na domácí půde, zná tu každý kořen a má velkou motivaci. Další domácí Kuntová se dokáže připravit a věřím ji, že bude bronzová.

Vyhraje Paprstka, protože historie se opakuje. Když před dvěma lety vyhrál Toi Toi Cup, tak vyhrál i v Kolíně. Za poslední tři roky byl pokaždé na bedně, doma se prostě neprohrává. Druhý skončí Šimůnek.  Na podobné trati už získal medaili a navíc tu má velkou podporu fanoušků, protože je tu prakticky doma. Věřím, že třetí bude Nipl a zopakuje loňský výkon i umístění.

Petr Dlask – reprezentační trenér

Papírově jasnou favoritkou je Havlíková. Myslím, že by jí měly šlapat na paty Nosková a Mikulášková, které se poperou o zbývající medaile.

Pořadí v cíli bude Šimůnek, Boroš a Nipl. Výsledky tomu nasvědčují. Posledních čtrnáct dní má Šimůnek formu, je to starý lišák. Je nejzkušenější a prakticky doma. Boroš se prosazuje stále víc, i v mezinárodní konkurenci. I Nipl má v poslední době stabilní formu a dokáže se připravit na vrchol sezony.

Petr Balogh - předseda cyklokrosové komise

Havlíková, Mikulášková a Nosková. Takové bude pořadí žen. Pavla je jasná jednička, Martině by mohla svědčit kolínská trať a Nikola je evropský talent, který se dokáže prosadit na stupně vítězů.

Šimůnek vyhraje, Boroš bude druhý. Oba mají výbornou formu, kterou dokážou přetavit v cenné kovy. V boji o bronz věřím, že uspěje Skála. Forma se mu vrátí v pravou chvíli.

David Kášek – bývalý cyklokrosař

Mezi ženami je jasná favoritka Havlíková, která nemá doma vážnou konkurenci. Na základě dosažených výsledků si myslím, že druhá bude Czeczinkarová a třetí Nosková.

Pro mě největší favorit Boroš. Byl v poslední době trochu nachlazený, tak proto raději vynechal pár závodů a radši se chce dokonale připravit na domácí šampionát. Druhý by měl být Šimůnek. Měla by mu sedět rychlá trať a umí jezdit perfektně v háku. V boji o bronz mezi Niplem a Paprstkou uspěje podle mě Vojta. Ten prokazuje v poslední době lepší formu.

Zdeněk Mlynář - bývalý cyklokrosař, nyní televizní expert

U žen je situace jasná, ale i Havlíková umí psychicky prohrát. Pokud se jí nepodaří ujet během prvních dvou kol, tak to bude mít hodně těžké a nevyhraje. Ale výkonnost má, měla by odjet celý závod sama. Druhá skončí Mikulášková a třetí Nosková. Ve prospěch Martiny hovoří zkušenosti, i že se dokáže zmáčknout. Nikola je mladá a nadějná, proto to bude pro ni krok mezi dospělé.

V boji o medaile mám tři kandidáty - Šimůnek, Boroš a Nipl. Myslím, že by mohl vyhrát Boroš, protože má trošku lepší výsledky než ostatní. U Šimůnka to bude jen otázka hlavy, to samé platí i u Nipla. Ty spolu svedou souboj o stříbro. A tam bych dal divokou kartu Vojtovi. Na kolínské trati se musí přemýšlet. Pokud někdo nastoupí s jasnou myšlenkou, bude mít výhodu. Než jen vyčkávat, co udělají ostatní.

Martin Bína - bývalý cyklokrosař, nyní televizní expert

Věřím Šimůnkovi, že konečně prolomí smůlu a vyhraje. Umí jezdit v háku a perfektně si přečte soupeře. Boroš sice celou sezonu prokazoval nejlepší formu, ale posledních čtrnáct dní už nebyl tolik výrazný. Nipl se umí připravit na vrchol sezony, Paprstka je zase doma. Ale jako biker už nebude mít takovou rychlost a už není tak dominantní jako v úvodu sezony. Ale pozor na Ťoupalíka, který měl letošní sezonu neslanou a nemastnou. V posledních závodech ukázal, že se dostává do pohody. V boji o titul bych viděl dvojici Šimůnek a Boroš, o bronz se popere trojice Nipl, Paprstka a Ťoupalík.

Přiznám se, že ženy moc nesleduji. Věřím suverénní Havlíkové, další dvě medaile získají bikerky. Druhá bude Czeczinkarová a třetí Štěpánová.

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail