Startovní listina mistrovství republiky mužů a žen je už známa

Pořadatelé sobotního mistrovství republiky v Kolíně už odtajnili startovní listinu mužů a žen.

Na start sobotního závodu mistrovství republiky v Kolíně se přihlásilo 44 mužů, 28 žen, 10 juniorů a 3 kadeti. Ovšem přesný počet bude znám až zítra v 10:30 (ženy) a ve 12 hodin (muži), kdy je ukončen výdej startovních čísel.

Titul v ženách obhajuje Kateřina Nash a mezi muži Adam Ťoupalík. Ovšem loňská šampionka bude na startu chybět, stejně jako startovní číslo 1.

Nebude se ale bojovaat jen o mistrovský titul, ale i o konečné pořadí v Toi Toi Cupu. V ženách vede Jana Czeczinkarová (256 bodů), druhá Martina Mikulášková ztrácí sedm bodů (249), největší favoritka Pavla Havlíková je třináctá (180) pouze se šesti účasti.

Mužům vévodí Tomáš Paprstka (222 bodů) a o celkové prvenství by neměl přijít. Druhý Vojta Nipl ztrácí osmnáct bodů (204) a třetí Lubomír Petruš šestadvacet bodů (196).

Jako již tradičně nebudou chybět v početném startovním poli ani junioři, letos poprvé i tři kadeti druhoročáci. „Chceme jim dát šanci. Aby si vyzkoušeli, co je čeká příští rok a byli připravení a konkurenceschopní,“ uvedl reprezentační trenér Petr Dlask. Desítka juniorů bude bojovat nejen o nominaci na zbývající dva Světové poháry, ale i o mistrovství světa.  

Program šampionátu – sobota 9. ledna

12:15 hodin - ženy Elite + ženy U23

13:50 hodin - muži Elite + muži U23

 

Startovní listina zde


< Zpět

Partneři

close
detail