Radomír Šimůnek slaví premiérový titul

„Radek je nejlepší,“ provolávaly davy fanoušků, po projetí cílovou páskou, pak i na stupních vítězů. Radomír Šimůnek se ve dvaatřiceti letech konečně dočkal svého premiérového titulu.

Na čele se vytvořila krátce po startu tříčlenná skupina ve složení Radomír Šimůnek, Michael Boroš a Adam Ťoupalík. Ten sice v průběhu závodu dvakrát odpadl, ale pokaždé se dokázal vrátit. Jenže v předposledním kole nezvládl po překonání překážek ideálně naskočit na svůj stroj a ztratil kontakt. Vedoucí duo hnala do posledního okruhu vidina premiérového titulu. Ve výjezdu z terénu podklouzlo Borošovi kolo, Šimůnek jeho zaváhání využil a na nic nečekal. S bezpečným náskokem si tak dojel svůj premiérový titul. Jeho první gratulantem byla za cílovou rovinkou maminka, která se neubránila dojetí a rozbrečela se upřímnou radostí.   

Pořadí kategorie mužů (30 startujících): 1. Radomír Šimůnek, 2. Michael Boroš, 3. Adam Ťoupalík, 4. Tomáš Paprstka, 5. Lubomír Petruš.

Radomír Šimůnek: „Věděl jsem, že když najedu do zadní pasáže první a budu pokračovat na maximum, že už mě nikdo nepředhoní. V průběhu závodu jsem to sice jednou zkusil, ale cítil jsem, že to ještě není ten pravý okamžik na rozhodující atak. Kluci byli dobří a navíc jsem nechtěl zbytečně bláznit. Dneska jsem jel s nezvykle chladnou hlavou. Nikde jsem zbytečně nejančil a byl maximálně soustředěný na průjezd každé zatáčky. Což mi nakonec pomohlo k titulu. Na oslavu si dám dobrou večeři a neuškodí jedna Plzeň. “  

Michael Boroš: „S umístěním jsem sice spokojen, ale k vítězství bylo blízko. Tak snad to vyjde příště. Pád byl rozhodující okamžik. Bylo to kousek před cílem, pak už to nebylo možné sjet. Měl jsem v plánu zaútočit v polovině závodu. Jelo se neustále dost rychle, proto nebylo kde nastoupit. V závěru jsem už neměl tolik sil, Radek byl prostě lepší.“

zde jsou výsledky

Fotogalerie Michala Sváčka

-Text a foto peh-


< Zpět

Partneři

close
detail