Martina Mikulášková se stala novou posilou ČEZ Cyklo Team Tábor

ČEZ Cyklo Team Tábor představil na dnešní tiskové konferenci nové perspektivní družstvo žen, které by mělo patřit k oporám české reprezentace.

Přímo na bojišti podepsala dnes v Táboře trojnásobná mistryně republiky Martina Mikulášková dvouletou smlouvu do týmu ČEZ Cyklo Team Tábor. Družstvo žen tvoří i celkově třetí pohárového Toi Toi Cupu Denisa Lukešová a mladá naděje Celestýna Součková.

„Málokdo by si na Martinu před domácím šampionátem vsadil. Přesto to dokázala. Sportovec bez ambicí, je jenom poloviční sportovec. Martina má ambice nejvyšší. Je to prostě šampionka,“ představil v úvodu Petr Balogh novou posilu.  

Čerstvá národní šampionka si doma párkrát pustila záznam své vítězné jízdy. Mezi tím přijímala spoustu gratulací. „Ani jsem je nepočítala,“ přiznala. Po prvém zisku titulu v roce 2011 začala dodržovat tradici. Že se vyspí v mistrovském dresu. A jaký byl její sen? „Zdálo se mi, že jednou vyhraji mistrovství světa,“ prozradila.

Od příští sezony má táborský ČEZ Cyklo Team předpoklady, aby po vzoru kategorie mužů, patřil v pohárové soutěži Toi Toi Cup k nejlepším družstvům i v ženské kategorii. Největší naděje směřují k evropskému šampionátu, který se bude konat na podzim 2017 právě v Táboře. „Chceme maximum! Martina má velký potenciál. Věříme, že v budoucnu přidá i další tituly a bude atakovat nejúspěšnější cyklokrosařku všech dob,“ doufá šéf cyklokrosové komise Petr Balogh.

Martina Mikulášková zaskočila táborské funkcionáře, když možná trochu nečekaně vybojovala v sobotu v Kolíně třetí mistrovský titul. „Měli jsme už pro ni připravený seznam klubového oblečení. Jenže ziskem titulu musela firma Kalas celou kolekci předělat. Ale naštěstí to zvládla během čtyřiadvaceti hodin,“ prozradil Balogh s úsměvem.

Předseda táborského ČEZ Cyklo Team Josef Krch uvedl, že vize ženského týmu na jihu Čech není žádnou novinkou. „Už v devadesátých letech za nás jezdily sestry Kateřina a Lucie Hanušovy. Ale také celý národní tým ruské federace v čele s Allou Epifanovou, později i Pavla Neradilová. Chceme vytvořit silný tým. Jsme v jednání i s dalšími jezdci. Během první polovinu roku představíme dva až tři zástupce z každé kategorie - mužů elite, U23 a juniorů,“ naznačil další plány.

„Přichází dívky neobyčejně půvabné. Je úžasné, když se sport spojí navíc s krásou!,“ zalichotil starosta Tábora Jiří Fišer přítomným slečnám a dodal: „Po loňském mistrovství světa v Táboře jsme prožívali zvláštní pocity. Dosažené výsledky nebyly takové, na jaké jsme byli v minulosti zvyklí. Nyní mám pocit, že se český cyklokros opět nadechuje. Nejen příchodem žen, ale i pořádáním další vrcholné sportovní událostí, konání mistrovství Evropy v roce 2017, je pro město skvělou zprávou.“

Přítomen byl i zástupce hlavního sponzora firmy ČEZ Marek Sviták: „Věřím, že Tábor bude ode dneška cyklokrosovou baštou nejen mužské, ale i ženské reprezentace. Naše vzájemná spolupráce trvá již šest let. Táborští dokazují, že jsou profíci nejen po sportovní, ale i po stránce organizátorské. Proto neváháme podporovat sportovce, kteří se starají o propagaci kraje. Přeji ji, aby se jim dařilo. Takové klenoty si musíme hýčkat, když mají jen ty nejvyšší mety.“

Text a foto -peh-


< Zpět

Partneři

close
detail