Trio reprezentantů ukončilo sezonu

Tři čeští cyklokrosoví reprezentanti předčasně ukončili letošní sezonu.

Čtrnáct dní před letošním vrcholem, mistrovstvím světa v belgickém Zolderu, se rozhodla trojice českých reprezentantů předčasně ukončit sezonu. Vítěz Toi Toi Cupu Tomáš Paprstka se chce poprat o nominaci na olympiádu a světový šampionát horských kol, Vojtěch Nipl odchází mezi silničáře a Jakub Skála kvůli zdravotním důvodům.

Všichni tři reprezentanti totiž chybí v nominaci na zítřejší Světový pohár ve francouzském Lignières-en-Berry. „Jednak je to pro mě hodně daleko a navíc nejsem po mistrovství republiky zrovna fit,“ vysvětlil Paprstka svoji absenci. Vítěz letošního Toi Toi Cupu už ani moc nepočítá s účastí na Světovém poháru v Hoogerheide, ani na mistrovství světa v Zolderu. „Ještě se musím domluvit s trenérem. Ale nejspíš asi nepojedu. Chci se připravit na bikovou sezonu a udělat velký výsledek na světovém šampionátu v Novém Městě,“ naznačil Paprstka své plány.

Minimálně dva roky neuvidí příznivci cyklokrosu Vojtěcha Nipla prohánět se v terénu. „Přestupuji do velkého silničního týmu. Momentálně mám krátkou pauzu a příští týden odjíždím na soustředění na Mallorcu. Tím mi prakticky začíná silniční sezona,“ uvedl.

Čerstvě třiadvacetiletý cyklista si tak nadělil krásný dárek k narozeninám, když se rozhodl učinit důležitý krok své kariéry během jednoho měsíce. „Bylo to bleskové rozhodnutí,“ potvrdil. Smlouvu by měl podepsat na dva roky.   

Posledním závodem sezony bylo pro Jakuba Skálu mistrovství republiky v Kolíně, kde vzdal. Jako loňský obhájce prvenství v pohárovém seriálu Toi Toi Cupu nemůže být spokojen pouze s dvěma třetími místy. Proto se po vzájemné domluvě rozhodl s vedením ČEZ Cyklo Teamu Tábor, že ukončí ze zdravotních důvodů předčasně cyklokrosovou sezonu. Po uzdravení se zapojí do přípravy na u nadcházející.

Text a foto -peh-

 


< Zpět

Partneři

close
detail