Česká reprezentace míří na Světový pohár do Hoogerheide

V sobotu časně ráno se vydá česká cyklokrosová reprezentace do nizozemského Hoogerheide, kde se v neděli koná závěrečný sedmý závod Světového poháru.

Závěrečný díl letošního sedmidílného seriálu Světového poháru vyvrcholí v neděli v nizozemském Hoogerheide. Na tradiční trati se rozhodne o celkovém pořadí ve všech čtyřech věkových kategorií. Na startu nebude chybět ani šestnáctka českých reprezentantů.  

Šanci na nejlepší umístění má z našich cyklokrosařů Pavla Havlíková, která drží průběžné šesté místo za vedoucí Belgičankou Sanne Cant. Adam Ťoupalík by chtěl mezi třiadvacítkáři vylepšit své průběžné deváté místo, podobně jako nejlepší český junior Václav Sirůček, který drží pětatřicáté místo. Mezi muži si nejlépe vede zatím sedmnáctý Michael Boroš.  

Proti poslednímu Světovému poháru došlo v české sestavě k několika změnám. Po zranění úponu se vrací mistryně republiky Martina Mikulášková, v kategorii muži Elite Lubomír Petruš a junior David Honzák.

Reprezentační trenér Petr Dlask má už většinou o nominaci na světový šampionát jasno. „Na finální závod do Hoogerheide odcestujeme v tomto složení, které by už mělo potvrdit na mistrovství světa,“ naznačil předpokládanou účast.

„Jako všude v Evropě, tak i v Holandsku mrzne. O víkendu má přijít oteplení. Přesto zřejmě nehrozí, aby se očekávalo na trati více bláta. Proto předpokládám, že se pojede rychlý závod,“ předvídá kouš Dlask.   

 

Reprezentovat nás budou 

Junioři: Václav Sirůček, David Jarý, David Honzák, Jan Gavenda, Jan Novák

U23 M: Adam Ťoupalík, Štěpán Schubert, Adrian Šírek

Ženy Elite: Pavla Havlíková, Martina Mikulášková, Nikola Nosková, Denisa Lukešová

Muži Elite: Michael Boroš, Radomír Šimůnek, Matěj Lasák, Lubomír Petruš

 

Program dne

Junioři – 10 hodin

U23 - 11:10 hodin

Ženy Elite - 13:30 hodin

Muži Elite - 15:00 hodin

Zde jsou odkazy na přímé přenosy

odkaz

odkaz

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail