Cyklokrosová reprezentace startovala na etapáku Regionem Orlicka

Česká juniorská cyklokrosová reprezentace si otestovala svoji formu na jubilejním 30. ročníku mezinárodního cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka Lanškroun 2016. Kandidáti českého dresu se představili ve dvou týmech - Výběr cyklokros a ČEZ Cyklo team Tábor.  

Od pátku 5. srpna do neděle 7. srpna se konal za účasti 177 jezdců a 24 týmů mezinárodní čtyřetapový juniorský závod Regionem Orlicka. Po třech letech ovládl závod opět domácí český jezdec, nadějný Jakub Otruba z týmu Mapei Merida Kaňkovský, který navázal na triumf Michala Schlegela z roku 2013. Nejlepším cyklokrosařem mezi silničáři se stal Jan Gavenda, který obsadil se ztrátou 1:16 minuty jedenácté místo.

„Závod nám ideálně zapadl do přípravy na novou sezonu. Byl to pro nás menší kemp v závodním podání. Nejen z hlediska sportovního, ale i že se všichni lépe vzájemně poznali. Kluci si vyzkoušeli početný peloton na úzkých a kopcovitých silnicích, ale i jak tmelit partu,“ prohlásil reprezentační kouč Petr Dlask, který své svěřence pochválil: „Pro všechny to byla velká škola. Všichni zajeli výborně.“

Mezi nominovanými nechyběla ani čtveřice kadetů – Tomáš Kopecký, Josef Kunášek, Vladimír Mikšaník a Jakub Schierl. „Letošní cyklokrosoví prvoročáci junioři jsou na tom velmi dobře. Myslím si, že budou v této kategorii hodně čeřit vodu a budou dost prohánět o rok starší,“ předpovídá Dlask.

Jedinou černou kaňkou, jinak povedeného vystoupení cyklokrosové reprezentace, byl pád Davida Jarého v závěrečné čtvrté etapě. „Spadl a skončil v nemocnici s otevřenou zlomeninou levé ruky. V pondělí se pak podrobil operaci. Přejeme mu brzké uzdravení a úspěšný návrat,“ přiblížil reprezentační kouč nepříjemnou událost.

Na prahu letošní cyklokrosové sezony se chystá další reprezentační sraz, který by se měl uskutečnit začátkem září na farmě Ptýrov u Mladé Boleslavi.

Text -peh-, foto Petr Dlask


< Zpět

Partneři

close
detail