„Do nové sezony hledím s optimismem,“ říká reprezentační kouč Dlask

Nová cyklokrosová sezona klepe na dveře. A je na co navazovat. Z lednového světového šampionátu v belgickém Zolderu přivezl reprezentační tým dvě stříbrné medaile a nyní vstupuje do druhé sezony pod vedením trenérů Petra Dlaska a Antonína Ungermana.

Již začátkem září absolvovali zástupci všech kategorií tréninkový kemp v zázemí farmy Ptýrov. „Tamní skvělé prostředí se nám loni osvědčilo. Tréninky spočívaly v rozvoji rychlosti při silniční fázi, cyklokrosovou techniku pak závodníci ladili v tradičním místě lesoparku Borek u Mladé Boleslavi. Zastoupení měly všechny kategorie – Elite i třiadvacítka žen i mužů a také junioři. „Ti byli nejpočetnější a vypadá to, že letos budou i hodně vyrovnaní,“ prorokuje dlouholetý reprezentant a nyní šéftrenér národního týmu Petr Dlask. Ten kvituje i výkonnost, v níž pozvaní aktéři dorazili. „Oproti loňsku jsou mnohem připravenější. Věřím tedy, že na domácí scéně budou souboje mnohem napínavější a vyrovnanější. Na té mezinárodní snad budeme ještě více vepředu a dáme vzpomenout na slavné roky českého cyklokrosu z let minulých. Osobně do nové sezóny hledím s optimismem.“

Pro některé reprezentanty začíná sezona už nadcházející víkend ve švýcarském Badenu. První souboj o domácí pohárové body v rámci seriálu TOI TOI Cup přivítá 28. září Mekka našeho cyklokrosu – jihočeský Tábor. Již předtím budou mít závodníci možnost utkat se a doladit formu na menších regionálních závodech.

Text Vlastimil Resl, foto Petr Dlask


< Zpět

Partneři

close
detail