Táborská trať doznala několik změn

První závod desátého ročníku Toi Toi Cupu se uskuteční již ve středu 28. září v Táboře. Pořadatelé připravili na zdejší trati několik podstatných změn.

„Rozhodli jsme se, že letos změníme všechny tratě letošního Toi Toi Cupu. Tak, aby odpovídaly světovému trendu, převážně s ohledem na rozvoj dynamiky a výbušnosti,“ vysvětlil šéf cyklokrosové komise Petr Balogh. Letos se radikálně změní úprava všech tratí, kde se budou konat závody Toi Toi Cupu. Na tu by měl dohlédnout po vzájemné domluvě s pořadateli reprezentační trenér Petr Dlask, který vysvětlil tyto změny: „Jedna část okruhu by měla být do tahu, druhá zase do techniky. Nikoho by pak neměla zaskočit změna rytmu. Tento trend bychom měli vštěpovat budoucím cyklokrosařům už od žáků a kadetů.“ Právě při vzájemné konfrontaci s mezinárodní konkurencí čeští reprezentanti nejvíc ztrácejí při rychlých akceleracích prudkých zatáček. Někdy i patnáct až dvacet vteřin během jednoho okruhu.

Táborská trať doznala proti loňsku osm změn. Hned v úvodu to jsou nové Dlaskovy schody, s následujícím výběhem do šikmého svahu a upravenou Štybarovou šikanou. Cyklokrosařům se zcela určitě bude zajídat změna v části „Švýcarska“, v pasáži na louce hned za druhými schody, která končí šikmým sjezdem do depa. Na výjezdu na horní louku přibyly čtyři zpomalovací šikany, které budou vyhovovat výbušným jezdcům s rychlou akcelerací. „Dvakrát jsme se zde sešli a vymýšleli, jak trať ještě víc zatraktivnit, aby měli diváci co největší přehled,“ dodal Balogh.

Délka táborské trati se zkrátila, nyní měří 2950 metrů s převýšením 41 metrů. „Tato trať by měla být téměř na sto procent stejná, jakou plánujeme na mistrovství Evropy v příštím roce,“ uvedl Balogh.      

Text a foto Petr Hofbauer


< Zpět

Partneři

close
detail