Startovní listina je nabitá zvučnými jmény

Ve startovní listině závodu mužů nechybí kompletní česká špička, ale i kvalitní jezdci z dalších dvanácti zemí.

Táborským pořadatelům poskytl pomocnou ruku s oslovením a pozváním zahraničních jezdců Radek Šimůnek. „Jeho angažování do našeho týmu nebylo jen kvůli jeho závodnickým schopnostem, ale máme ho i jako styčného důstojníka se světovými závodníky," vysvětlil táborský Petr Balogh. Poslednímu mistru republiky se podařilo sehnat kvalitní konkurenci.

„Je už potvrzeno několik zvučných jmen. V Táboře se představí Belgičané Klaas Vantornout, Jens Adams, Wietse Bosmans, Hendrik Sweeck, Holanďan Stan Godrie, Švýcar Simon Zahner, Francouz Steve Chainel, Němci Marcel Meisen a Sasha Weber, Ital Marco Bianco, Angličan Ian Field nebo Polák Mariuzs Gil,“ představil Šimůnek jména svých soupeřů, který se navíc snažil pozvat alespoň jednoho jezdce z každého státu, kde se cyklokros jezdí. Takže oslovil i zástupce ze Švédska, Španělska, Kanady nebo Austrálie. Pořadatelům se dokonce přihlásili i jezdci z africké Ugandy. Jejich účast berou Táborští s nadsázkou.  

A komu by mohla táborská trať vyhovovat? „Trať byla už dlouho stejná. Takže současné oživení je určitě ku prospěchu, i když se z osmdesáti procent nezměnila. Proto to nebude tak velký rozdíl. Je spravedlivá, nikde se nedá nic ošidit,“ tvrdí Radek Šimůnek, který by se chtěl před domácím táborským publikem ukázat. „Letošní premiéra bude nevyzpytatelná. Chci být stoprocentně připravený, ale top to asi nebude. Uvidím, nakolik to bude stačit,“ naznačil své možnosti. V přípravě na sezonu měl letošní mistr republiky zdravotní problémy. Během tréninku ho srazilo auto, pak si v posilovně zranil sval.   

Kdo bude tedy patřit k největším favoritům? „Myslím, že momentálně nejlepší formu má Klaas Vantornout a pomalu se dostává na příčky, tam kde se vždycky pohyboval. Dost záleží, jak unavení přijedou jezdci, kteří startovali na Světovém poháru v Americe. Překvapit by mohli Belgičané Bosmans spolu s Jensem Adamsem, který před čtrnácti dny skončil v silné konkurenci sedmý se ztrátou dvaceti vteřin na bednu,“ předvídá Šimůnek.  

Do celkového pořadí by chtěli promluvit i naši reprezentanti. „Velice dobře je na tom v současné době Michael Boroš. Řekl bych až moc! J Trať by mu měla sedět a navíc pojede doma. Špatně na tom zřejmě nebude ani Ťoupalík, pro kterého to bude první závod sezony,“ uvedl Šimůnek naše největší medailové naděje.

Elitní závod mužů odstartuje v 14:30 hodin za přítomnosti kamer České televize.

zde je startovní listina

Text –peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Partneři

close
detail