Czeczinkarová má konečně bronz z ME

Jana Czeczinkarová se může definitivně těšit z bronzové medaile z loňského cyklokrosového evropského šampionátu, který se uskutečnil v listopadu v nizozemském Huijbergenu.

V cíli byla sice česká závodnice v kategorii U23 čtvrtá, ale po diskvalifikaci Belgičanky Femke van den Driesscheové za užití mechanického dopingu se posunula na bronzový stupeň.

Medaili převzala Jana ve středu při prvním závodu TOI TOI Cupu v Táboře. Loňská vítězka tohoto seriálu jezdící v barvách stáje Sram Mitas Trek skončila ve středu těsně pod stupni vítězů, ale medaile na jejím krku jí slušela. "Byl to super pocit, když jsem do Tábora jela a věděla jsem, že domů pojedu určitě s medailí. Se závodem jsem moc spokojená, byla jsem dlouho nemocná, takže forma ještě není ideální," řekl Jana Czeczinkarová.

"Je to úžasné, první velká medaile. I když bych ji dostal hned po závodě a mohla si se soupeřkami poblahopřát na stupních vítězek, tak by to bylo ještě více spontálnější, s většími emocemi. Doufám, že další medaili si již tak vychutnám," dodala.

Text Jaroslav Cícha, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Partneři

close
detail