Toi Toi Cup pokračuje v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav bude v sobotu hostit účastníky druhého dílu Toi Toi Cupu mužů a žen, mládežnické kategorie mají za sebou o jeden závod víc.

Důležitou zkouškou bude další závod letošního 10. ročníku Toi Toi Cupukterý se pojede zítra v Mladé Boleslavi. Bude se bojovat nejen o body do celkového pořadí a finanční prémie, ale i o nominaci na Světový pohár v holandském Valkenburgu.

Zdejší trať dlouhá 2760 metrů poznala podle přání reprezentačního trenéra změny. „Trat je stejná jako při ME v roce 2013 a loni na mistrovství republiky mládeže. Zkrátila se zadní část a víc se situovala do místa startu a cíle. Tím je víc techničtější a přehlednější,“ prozradil ředitel závodu Antonín Ungerman.

Podle předpovědi počasí lze zítra očekávat dešťové přeháňky. „Pokud zaprší, není trať zrovna jednouchá. Ale zatím je průjezdná a bez problémů,“ říká Ungerman.

Na startu se představí kompletní česká špička. Chybět budou pouze „Belgičané“ Michael Boroš a Adam Ťoupalík a v kategorii žen Nikola Nosková, která nás reprezentuje na silničním světovém šampionátu. Ze zahraničí by měli startovat obhájce loňského třetího místa Polák Marek Konwa, na startu budou i Slováci Martin Haring a Ondrej Glajza. „Roli největší favoritky zřejmě potvrdí Pavla Havlíková. Těžko tipovat vítěze. Je teprve začátek sezony, proto není ještě výkonnost úplně ustálená,“ netroufnul si ředitel závodu odhadnout vítěze kategorie mužů. Loňské prvenství obhajuje mistr republiky Radomír Šimůnek a Pavla Havlíková.  

Program dne

  9:45 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

11:10 hodin Kadeti 

12:00 hodin Junioři

13:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:30 hodin Muži (Elite a U23)

zde je startovka

Text -peh-, foto Petr Linhart


< Zpět

Partneři

close
detail